sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaUSAConnecticutOtwarcie specjalistycznej apteki w New Britain

Otwarcie specjalistycznej apteki w New Britain

We wtorek 6 lipca, w siedzibie Wheeler Family Health and Wellness Center przy 40 Hart St. w New Britain, otwarto specjalistyczną aptekę Genoa Healthcare. Apteka będzie specjalizować się w pomocy i świadczeniu usług dla osób cierpiących na choroby psychiczne, zaburzenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych oraz uzależnienia od leków i narkotyków.

Sabrina Trocchi, dyrektor firmy Wheeler, podczas ceremonii otwarcia apteki przy 40 Hart St. Fot. Wheeler

Lokalizacja apteki w centrum medycznym Wheeler, które otwarto w czerwcu tego roku, ma na celu umieszczenie wielu usług pod jednym dachem dla wygody pacjentów. – Kiedy 18 miesięcy temu spotkałam się z panią burmistrz Erin Stewart, aby rozpocząć rozmowy o planach rozwoju Wheelera w zakresie zdrowia behawioralnego, obie stwierdziłyśmy, że centrum pomocy medycznej dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne lub uzależnionych jest w naszym mieście palącą potrzebą – powiedziała podczas ceremonii otwarcia Sabrina Trocchi, CEO firmy Wheeler.

W uroczystości otwarcia udział wzięli m.in. burmistrz New Britain Erin Stewart, reprezentanci stanowi Jahana Hayes i Robert Sanchez. Obecna była także Komisarz Departamentu ds. Dzieci i Rodzin w CT Vannessa Dorantes oraz liczni przedstawiciele firm współpracujących w kliniką Wheeler, a także media i zaproszeni goście.

W stanie Connecticut jedna na prawie 20 dorosłych osób cierpi na poważną chorobę psychiczną, taką jak schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa czy depresja. Badania pokazują, że gdy usługi apteczne są zintegrowane z opieką medyczną w jednym miejscu, pacjenci chętniej podejmują i kontynuują leczenie. Filozofia aptek firmy Genoa Heathcare obejmuje m.in. pomoc pacjentom w regularnym przyjmowaniu leków za pomocą specjalnych pojemniczków ze wskazaniami dniowymi, proaktywne rozmowy informacyjne z pacjentami, pomoc w uzyskaniu zezwoleń na leki na receptę dla osób uzależnionych od narkotyków oraz spersonalizowaną opiekę farmaceutyczną.

Doświadczenie i badania pokazują, że apteki zintegrowane z opieką lekarską na miejscu eliminują bariery i zapewniają pacjentom prawie 90-procentową szansę trwałego wyleczenia lub pozostania przy terapii w wypadku chorób przewlekłych, w porównaniu do zaledwie 50-procentowego prawdopodobieństwa w przypadku korzystania z usług farmakologicznych, niezintegrowanych z opieką medyczną. Zdecydowaliśmy się na ten krok, aby społeczność lokalna miała lepsze szanse w zakresie zdrowia behawioralnego, niż dotychczas – powiedziała podczas otwarcia Iman Badawy, dyrektor firmy Genoa Healthcare w stanie Connecticut.

Więcej informacji na temat nowej apteki Genoa Healthcare w Wheeler Family Health & Wellness Center można znaleźć na stronie www.wheelerclinic.org.

Aleksandra Kułakowska

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -