piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaDziałyKulturaOrły 2024 przyznane

Orły 2024 przyznane

4 marca w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się 26. Gala Orłów – Polskich Nagród Filmowych. Podczas wydarzenia wyróżnione zostały najlepsze polskie filmy fabularne i dokumentalne oraz seriale, a także twórcy filmowi oraz aktorzy.

Agnieszka Holland otrzymała nagrodę za film „Zielona Granica”. Fot. PNF

Zwycięzców wyłoniło jury złożone z 800 członków Polskiej Akademii Filmowej. Tytuł Najlepszego Filmu zdobyła „Zielona granica“ w reżyserii Agnieszki Holland, która otrzymała również wyróżnienie w kategorii Osiągnięcia Życia. Orła dla Najlepszego Reżysera za film „Kos” odebrał Paweł Maślona. Nagroda za Najlepszy Scenariusz trafiła do twórcy tego samego filmu – Michała A. Zielińskiego.

Wyróżnienia w kategorii Pierwszoplanowe role aktorskie otrzymali: Magdalena Cielecka za film „Lęk” i Eryk Kulm jr w „Filipie”. Orły za najlepsze role drugoplanowe trafiły do: Agnieszki Grochowskiej za występ w „Kosie” i Tomasza Schuchardta za rolę w produkcji „Doppelgänger. Sobowtór”. Najlepszym Filmowym Serialem Fabularnym okazał się „1670”. W kategorii Najlepszy Dokument triumfował film „Pianoforte”. Statuetkę w kategorii Odkrycie Roku odebrał Grzegorz Dębowski za reżyserię filmu „Tyle co nic” . Nagrodę Publiczności otrzymali „Chłopi”.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -