czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaDziałySportOgromny sukces Polaków na mistrzostwach świata w brydżu

Ogromny sukces Polaków na mistrzostwach świata w brydżu

W drugiej połowie sierpnia do Wrocławia przyjechali najlepsi brydżyści świata, by wziąć udział w odbywających się w Hali Stulecia World Bridge Series 2022.

Krzysztof Buras i Piotr Lutostański zostali mistrzami świata w brydżu sportowym w kategorii par open. Fot. Materiały prasowe

World Bridge Series, bo taka jest oficjalna nazwa otwartych mistrzostw świata, organizowane są od roku 1962 co cztery lata i mają renomę najważniejszej imprezy w świecie brydża. W ramach mistrzostw odbywa się osiem turniejów: cztery drużynowe (od 4 do 6 zawodników w drużynie) oraz cztery par (open, kobiety, seniorzy, mikst).

Tym razem można powiedzieć, że Polacy zdominowali mistrzostwa świata w brydżu sportowym. Polscy zawodnicy triumfowali w połowie z ośmiu konkurencji mistrzostw świata w brydżu sportowym, zdobywając aż cztery złote medale. Biało-czerwoni sięgnęli po złote krążki w parach open, teamach seniorów, parach mikstowych i parach seniorów.

W konkurencji par open bezkonkurencyjni okazali się Krzysztof Buras i Piotr Lutostański. Polacy prowadzili od pierwszej do ostatniej z ośmiu sesji dwudniowych zmagań końcowych i wyraźnie dominowali nad resztą stawki. Dla obu świeżo upieczonych mistrzów świata to największy sukces w karierze. 42-letni Krzysztof Buras jest zawodowym brydżystą (klasa: arcymistrz światowy). Dwa lata starszy Piotr Lutostański (arcymistrz międzynarodowy) miał kilkuletnią przerwę w wyczynowej grze, ale niedawno wrócił, a zawodowo zajmuje się także analizą rynków finansowych.

W finale par seniorów również zwyciężyła polska para Marek Blat i Piotr Bizoń. Mistrzami świata par mikstowych zostali Justyna Żmuda i Michał Klukowski, a w kategorii drużyn seniorów (63+) najlepsza okazała się ekipa w składzie Apolinary Kowalski, Michał Kwiecień, Jacek Romański i Włodzimierz Starkowski oraz reprezentujący Litwę Wojciech Olański i Vytautas Vainikonis.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -