niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANowy JorkOgródki przy restauracjach do wymiany

Ogródki przy restauracjach do wymiany

Burmistrz Nowego Jorku chce wymiany konstrukcji ogródków znajdujących się przy restauracjach na takie o „lżejszej” strukturze.

Ogródki przy restauracjach powiększyły możliwości działania lokali i cieszą się dużą popularnością wśród nowojorczyków i turystów. Fot. Getty Images

Właściciele restauracji w Nowym Jorku, którzy wydali tysiące dolarów na ogródki na świeżym powietrzu, krytykują pomysł Erica Adamsa. Chodzi o plan przekształcenia wszystkich tego typu punktów na takie o lżejszej konstrukcji. Przypomnijmy, że powstały one w czasie pandemicznych ograniczeń.

Nowy projekt burmistrza eliminuje konstrukcje przypominające „chatki” i ograniczy czas, w którym spożywanie posiłków na świeżym powietrzu będzie dozwolone na ulicach Nowego Jorku.

Nowy program o nazwie „Dining Out NYC” został oficjalnie zatwierdzony 9 lutego i będzie wymagał, aby miejsca do siedzenia na świeżym powietrzu miały „lżejsze” szkielety, które są „łatwe w montażu i demontażu”.

Przyrestauracyjne ogródki ustawione na części drogowej będą mogły pozostać otwarte tylko od kwietnia do listopada, natomiast te na chodnikach mogą działać przez cały rok.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -