sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANew JerseyMiliony dolarów na ożywienie gospodarki

Miliony dolarów na ożywienie gospodarki

Urząd ds. Rozwoju Gospodarczego stanu New Jersey (NJEDA) zatwierdził dotację w wysokości 25.1 mln dolarów na rewitalizację i rozwój nieruchomości w ramach programu Aktywacji, Rewitalizacji i Transformacji (ART). Celem jest wsparcie projektów rewitalizacji Atlantic City i Newark, dwóch największych miast New Jersey, które szczególnie mocno odczuły pogorszenie aktywności gospodarczej spowodowane pandemią.

Środki zostaną przeznaczone na szeroko zakrojone inwestycje w zakresie rewitalizacji i budowy m.in. w Newark. For. Pexels

Do dotacji zatwierdzono łącznie 13 projektów, które będą skupiać się na rewitalizacji i renowacji istniejącej infrastruktury, a także budowie nowych obiektów. Projekty pomogą stworzyć środowisko niezbędne do przyciągnięcia i zatrzymania mieszkańców i specjalistów, umożliwią tworzenie i przyciąganie przedsiębiorstw oraz poprawią witalność śródmieścia.

Śródmieścia New Jersey są niezbędne dla gospodarki i kultury naszego stanu – powiedział Tim Sullivan, dyrektor generalny NJEDA. – Przyznane dzisiaj fundusze pozwolą podmiotom na rewitalizację pustych i zniszczonych nieruchomości, aby zachęcić firmy, osoby dojeżdżające do pracy i mieszkańców do powrotu do centrów miast – dodał.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -