wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaUSANowy JorkOgłoszenia o pracę teraz tylko z „widełkami”

Ogłoszenia o pracę teraz tylko z „widełkami”

Pracodawcy z Nowego Jorku od 1 listopada zobowiązani są do umieszczania przedziałów wynagrodzeń w ogłoszeniach o pracę. Wymóg wprowadzony został przez nowe prawo, które weszło w życie na początku miesiąca.

Od początku listopada nowa ustawa nakazuje pracodawcom uwzględnić informacje na temat wynagrodzenia związanego z ogłaszanymi ofertami pracy. Fot. Archiwum WEM

Przepisy obejmują pisemne ogłoszenia o pracę, awans lub możliwość przeniesienia, rozpowszechniane za pośrednictwem wewnętrznych tablic ogłoszeń, ogłoszeń internetowych i prasowych oraz drukowanych ulotek rozdawanych na targach pracy. Pracodawcy są zobowiązani do publikowania minimalnych i maksymalnych kwot, które są skłonni zapłacić przyszłemu pracownikowi.

Ponadto w ogłoszeniach nie mogą znajdować się niejasne sformułowania, takie jak „15 dolarów za godzinę i więcej” lub „maksymalnie 50,000 dolarów rocznie”. Pracodawca musi także odgórnie podać konkretną kwotę wynagrodzenia.

Zgodnie z nowym prawem, każdy pracodawca zatrudniający więcej niż czterech pracowników (z właścicielem włącznie), musi przestrzegać wytycznych Komisji Praw Człowieka Miasta Nowy Jork. Oznacza to, że wszystkie agencje pośrednictwa pracy, niezależnie od ich wielkości, muszą obecnie uwzględniać wynagrodzenia w swoich ogłoszeniach.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -