poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkNYC podniosło poziom alarmowy w związku z Covid-19

NYC podniosło poziom alarmowy w związku z Covid-19

Nowy Jork może przywrócić obowiązek noszenia maseczek i wymóg okazania statusu szczepienia przeciwko Covid-19 w restauracjach, barach i pozostałych wnętrzach publicznych. Kluczowe w najbliższym czasie będą statystki dotyczące hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem. Jeśli wzrosną one do niepokojącego poziomu i wprowadzony zostanie wysoki poziom alarmowy, restrykcje powrócą – wynika z zapowiedzi nowojorskiego komisarza ds. zdrowia Ashwina Vasana.

Jeżeli sytuacja nie poprawi się, jest obawa, że ponownie powrócą niektóre pandemiczne restrykcje w mieście Nowy Jork. Fot. Archiwum WEM

Miasto podniosło poziom alarmowy w związku z Covid-19 z niskiego do średniego w pierwszych dniach maja. Powodem był wzrost w statystykach zakażeń. Wskaźniki nowych infekcji przekroczyły 200 przypadków na 100,000 osób. Powodem skoku jest nowy, bardziej zaraźliwy podwariant BA.2 omicron.

Na razie urzędnicy służby zdrowia apelują do mieszkańców Nowego Jorku o zachowanie większej ostrożności, dobrowolne noszenie maseczek, a także wykonywanie testów przed udziałem w zgromadzeniach.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -