środa, 7 czerwca, 2023
Strona głównaUSANew JerseyNowy rekord liczby przypadków Covid-19 w New Jersey

Nowy rekord liczby przypadków Covid-19 w New Jersey

New Jersey odnotowuje wzrosty w covidowych statystykach. Najnowsze zestawienia pokazują najwyższą liczbę nowych przypadków zachorowań od kwietnia 2021 roku.

W New Jersey odnotowano najwyższą ilość zakażeń od kwietnia br. Fot. Archiwum WEM

Tydzień po Świecie Dziękczynienia raporty stanowych służb nie napawają optymizmem. Wyraźnie widoczny jest w nich niepokojący wzrostowy trend. Odnotowany został zarówno w przypadku liczby zachorowań, hospitalizacji, jak i śmierci. W ciągu zaledwie tygodnia w statystykach przybyło 2,471 zarażonych, co oznacza najwyższą tygodniową średnią wykrytych przypadków od kwietnia 2021 roku. W tym samym czasie zmarło także kolejne 20 osób.

Wzrostowy trend niepokoi również w kontekście powoli rozpoczynającego się sezonu świątecznego i odnotowania w USA pierwszych potwierdzonych przypadków nowego wariantu koronawirusa, noszącego nazwę Omicron. Władzie stanowe przypominają także o szczepieniach – do przyjęcia dawki przypominającej kwalifikują się już wszystkie osoby powyżej 18. roku życia, które szczepiły się co najmniej 6 miesięcy temu. Jak podkreślają rządzący, jest to niezwykle ważne w okresie świątecznych spotkań z rodziną i dalszych podróży.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -