niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutBędzie biuro PSFCU w New Britain

Będzie biuro PSFCU w New Britain

Pod koniec lata w samym centrum Małej Polski zostanie otwarte biuro Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – największej polonijnej instytucji finansowej w USA i jednej z największych etnicznych unii kredytowych w całym kraju. Pierwsza stacjonarna placówka PSFCU w Connecticut będzie mieścić się przy 38 Broad Street. Będzie obsługiwać głównie klientów ubiegających się o kredyty hipoteczne w biurze Doroty Ciszewskiej, przedstawicielki PSFCU ds. kredytów hipotecznych na stan Connecticut.

W przyszłym biurze PSFCU w New Britain na skrzyżowaniu ulic Broad i Washington obecnie dobiega końca remont. Fot. Archiwum WEM

Stan Connecticut od kilku lat był na celowniku Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, która przez ostatnie kilka lat dynamicznie się rozwija, głównie na nowych rynkach takich jak Pensylwania oraz Illinois. Obecnie Unia prowadzi 21 oddziałów w 4 stanach. Pomimo pandemii rok temu władze instytucji podjęły decyzję o pierwszych krokach na nowym gruncie. Do nich należało między innymi zatrudnienie lokalnego przedstawiciela na stan Connecticut – Doroty Ciszewskiej, która stała się częstym bywalcem lokalnych spotkań polonijnych i wydarzeń.

Zawsze widzieliśmy potencjał w Connecticut, a moja praca na przełomie ostatnich miesięcy to potwierdziła. Zainteresowanie usługami PSFCU wśród Polonii było podstawą do podjęcia kolejnej decyzji – o otworzeniu fizycznego punktu w New Britain – mówi D. Ciszewska, która już od ponad dwóch lat przyjeżdżała do stanu, aby prowadzić seminaria poświęcone usługom kredytowym.

Przedstawicielem PSFCU w Connecticut jest Dorota Ciszewska, która miała już okazję poznać sporo mieszkańców stanu na polonijnych imprezach. Fot. Facebook

Jak sugeruje Dorota Ciszewska, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jest w stanie zaoferować Polonii w Connecticut konkurencyjne oprocentowanie pożyczek hipotecznych, zarówno pod nowe transakcje, jak i dla osób zainteresowanych przefinansowaniem pożyczek. Wg informacji na stronie internetowej PSFCU, oprocentowania pożyczek hipotecznych zaczynają się już od 2.5%. Lecz niskie stopy procentowe nie są jedyną zaletą tej istniejącej od 1976 roku instytucji. Unie kredytowe różnią się od tradycyjnych banków tym, że właścicielami są członkowie, którzy również korzystają z zysków instytucji. Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przekazuje na cele polonijne ponad 2 miliony dolarów rocznie, a w połowie lata rozdała ponad pół miliona na stypendia dla polskiej młodzieży. W 2020 roku, pomimo ostrych ograniczeń związanych z pandemią, PSFCU wsparła bądź zorganizowała 335 wydarzeń polonijnych.

Nasza obecność w Connecticut oznacza, że tutejsza Polonia również będzie mogła liczyć na nasze wsparcie, przez ostatnie kilka miesięcy mieliśmy przyjemność sponsorować wiele polonijnych wydarzeń, przez co chcemy pokazać, że zaufanie nam jest również inwestycją w lokalną, polonijną społeczność – twierdzi Dorota Cieszewska. Liczba członków PSFCU przekroczyła już 107 tys., a jeśli liczyć z rodzinami, Unia obsługuje ponad 140 tys. osób. Aby korzystać z usług unii kredytowej, trzeba zostać członkiem instytucji. Wniosek (otwarcie konta) można złożyć przez internet – na stronie www.NaszaUnia.com.

Darek Barcikowski


Więcej informacji na temat PSFCU można znaleźć na stronie www.naszaunia.com lub skontaktować się z Dorotą Ciszewską, lokalnym przedstawicielem na stan Connecticut, pod numerem tel. 203-913-7503 lub e-mailem: dciszewska@psfcu.net.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -