niedziela, 24 września, 2023
Strona głównaUSANowy JorkNowy Jork zakazuje swastyki i flagi Konfederacji

Nowy Jork zakazuje swastyki i flagi Konfederacji

W stanie Nowy Jork zakazano sprzedaży lub eksponowania na obiektach publicznych oraz finansowanych przez podatników symboli nienawiści, do których zalicza się m.in. swastyka. Jak wynika z informacji medialnych, ustawę wprowadzono, gdy w kilku remizach strażackich w Nowym Jorku wywieszono flagi Konfederacji.

Nowa ustawa do symboli nienawiści zalicza m.in. symbole neonazistowskie oraz flagę Konfederacji. Fot. Archiwum WEM

We wtorek, 2 listopada, gubernator Nowego Jorku Katy Hochul podpisała ustawę, która definiuje symbole nienawiści i zalicza do nich m.in. znaki białej supremacji, symbole neonazistowskie czy flagę Konfederacji, tzw. Rebel Flag. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy eksponowanie ich służy „celom edukacyjnym lub historycznym”, np. w placówkach muzealnych.

Własność publiczna należy do nas wszystkich i to prawo jest kluczowe, by zagwarantować, że nie będzie ona wykorzystywana do promowania nienawiści – powiedziała senator stanowa i współautorka ustawy Anna M. Kaplan.

Według nowego prawa każdy, kto maluje, rysuje lub w inny sposób umieszcza swastykę bądź inny symbol nienawiści lub podpala krzyż w miejscu publicznym, będzie mógł zostać oskarżony o prześladowanie pierwszego stopnia.

WEM

spot_img

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -