niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaUSAAmerykaNowe zalecenia CDC

Nowe zalecenia CDC

W połowie marca amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wydało wytyczne, według których osoby w pełni zaszczepione na Covid-19 mogą się spotykać w niewielkich grupach. Centrum zaleca jednak dalsze utrzymywanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczek w miejscach publicznych.

Osoby zaszczepione mogą spotykać się w małych grupach. Fot. Archiwum WEM

Dotychczas około 60 milionów Amerykanów, czyli 20% dorosłej populacji USA, otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki. 31 milionów zostało całkowicie zaszczepionych. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób osoby takie mogą spotykać się w niewielkich grupach, w pomieszczeniach zamkniętych z innymi zaszczepionymi, bez stosowania dodatkowych środków ostrożności. Wytyczne mówią również, że zaszczepione osoby starsze mogą odwiedzać niezaszczepione dzieci lub wnuki, o ile nie należą one do grup ryzyka.

W miejscach publicznych zaszczepionym Amerykanom nadal zaleca się noszenie maseczek i zachowywanie dystansu społecznego, a także monitorowanie potencjalnych objawów COVID-19.

Za w pełni zaszczepione uważa się takie osoby, u których minęły dwa tygodnie od podania drugiej dawki szczepionki.

Dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób dr Rochelle Walensky nazwała nowe wytyczne mianem „pierwszego kroku w kierunku powrotu do normalności”.

Radio Rampa

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -