piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkNiesamowity postęp NY w walce z Covid-19

Niesamowity postęp NY w walce z Covid-19

Nowy Jork zaczyna odnosić sukcesy w walce z pandemią. Na wtorkowej konferencji, 1 lutego, Kathy Hochul przekazała optymistyczne dane.

Gubernator Kathy Hochul dziękuje pracownikom służby medycznej 1 lutego br. za ich wkład w walkę z trwającą pandemią. Fot. Facebook/govkathyhochul

Jak wynika z danych przekazanych przez gubernator Nowego Jorku, podsumowanie liczb przypadków Covid-19 z początku lutego może napawać optymizmem. Spadła ona aż o 50% – w porównaniu do wyników z poprzednich tygodni. Co więcej, poprawę widać we wszystkich regionach stanu.

Hochul zwróciła także uwagę na dane jeszcze z samego początku roku. Jak przypomniała, 7 stycznia w Nowym Jorku wykryto w sumie 90,000 nowych przypadków zachorowań. W poniedziałek, 31 stycznia, stan odnotował zaledwie 7,000 przypadków. Spada także liczba hospitalizacji z powodu Covid-19. Równocześnie gubernator podkreśliła, że sytuacja w szpitalach nadal jest dobra. Wciąż placówkom potrzebne jest wsparcie – zarówno w postaci funduszy federalnych, jak i uzupełnień braków kadrowych.

Wśród tematów poruszonych przez Hochul znalazły się także szczepionki. Gubernator przypomniała o szczepieniach dzieci i dawkach przypominających.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -