piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutLiczba osób zmarłych w CT na Covid-19 dobiła 10 tys.

Liczba osób zmarłych w CT na Covid-19 dobiła 10 tys.

Connecticut przekroczyło nowa granicę w walce z Covid-19. Od początku pandemii z przyczyn związanych z zakażeniem koronawirusem zmarło 10 tys. mieszkańców stanu.

Zdecydowana większość osób trafiających do szpitali i umierających na Covid-19 to osoby niezaszczepione. Fot. Archiwum WEM

Dane dotyczące zgonów w CT przedstawił we wtorek, 1 lutego, departament zdrowia USA. Jak wynika ze statystyk, w stanie zmarło dokładnie 10,010 osób. Czyni to stan 29. w zestawieniu wszystkich. Choć wynik ten nie umiejscawia Connecticut na końcu listy, nadal jest on niechlubny tym bardziej, że do coraz większej liczby śmierci wcale nie musiałoby dojść – jak zaznacza David Emmel z Connecticut Medical Society. Jak wynika z danych, większość z osób, które zmarły z powodu Covid-19 w ostatnim czasie, nie była zaszczepiona. W drugim tygodniu stycznia niezaszczepieni byli 13 razy bardziej narażeni na śmierć z powodów związanych z zakażeniem koronawirusem, niż osoby, które przyjęły wszystkie dawki.

Jak zauważa stanowa komisarz do spraw zdrowia Manisha Juthani, Covid-19 staje się powoli chorobą, której najpoważniejsze konsekwencje są do uniknięcia dzięki szczepionkom.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -