niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaDziałyCovid 19Niepokojące dane na temat mutacji Delta

Niepokojące dane na temat mutacji Delta

Wariant Delta jest obecnie dominującym szczepem COVID-19 w Stanach Zjednoczonych i odpowiada za 80 procent nowych przypadków zakażeń w czterech stanach, w tym w Connecticut. Oznacza to, że dzieci zbyt małe, aby zaszczepić się i nieszczepione osoby dorosłe są narażone na poważne ryzyko.

Dr. Virginia Bieluch, Chief of Infectios Diseases, THOCC. Fot. Hartford Healthcare

Jesteśmy zaniepokojeni wariantem Delta, ponieważ jest o wiele bardziej zaraźliwy i może powodować cięższy przebieg choroby – wyjaśnia Virginia Bieluch, MD, Szefowa oddziału chorób zakaźnych w The Hospital of Central Connecticut (HOCC).

Connecticut dołączyło do Kansas, Arkansas i Missouri jako do stanów o najwyższym odsetku przypadków Delta. Jednak Connecticut wyróżnia się od pozostałych trzech jako czwarty w skali kraju, jeśli chodzi o ilość zaszczepionych mieszkańców. W Connecticut w pełni zaszczepionych jest ponad 61 procent populacji. Pozostałe trzy stany mają wskaźniki szczepień poniżej 40 procent.

Dr Bieluch mówi, że szczepionki działają, a większość pacjentów, którzy trafiają do szpitala z COVID-19, jest nieszczepiona – trend ten jest odnotowany w Connecticut i w całych Stanach Zjednoczonych.

Bardzo ważne jest, aby nadal się szczepić. Wiemy, że szczepionki działają dokładnie tak, jak zostały zaprojektowane. Jeśli chodzi o warianty, może wystąpić niewielki spadek skuteczności, ale nadal zapewniają one jakąś formę ochrony przed wirusem – twierdzi dr Bieluch. – Szczepienia są jedynym sposobem, by ograniczyć rozprzestrzenianie się i pojawianie nowych wariantów – dodaje.

Dr Bieluch podkreśla, że ci, którzy są nieszczepieni, muszą podjąć odpowiednie kroki, aby uniknąć przenoszenia wirusa. – Jeśli ktoś nie jest zaszczepiony, a to obejmuje małe dzieci, musi nosić maseczkę zgodnie z wytycznymi stanowymi i CDC. Nie trzeba wiele, aby osoba niezaszczepiona rozprzestrzeniła wirusa na inną osobę nieszczepioną – mówi. Osoby zaszczepione i niezaszczepione są nadal zobowiązane do noszenia maseczek w niektórych miejscach, takich jak placówki służby zdrowia, transport publiczny i prywatny, zakłady poprawcze i szkoły.

Jeśli ktoś podróżuje tego lata, należy zorientować się przed podróżą jak wygląda poziom zakażeń w miejscu docelowym, zwłaszcza jeśli chodzi o wariant Delta. Przewiduje się, że zwłaszcza regiony o niskim poziomie szczepień doświadczą wzmożonej ilości zachorowań.

Każdy musi jeszcze nosić maseczkę podczas korzystania z transportu publicznego, czyli także w samolotach. Jeśli zostałeś zaszczepiony, CDC zaleca samodzielne monitorowanie po powrocie do domu z podróży, a jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy, należy zrobić test i odizolować się od innych – mówi dr Bieluch.

Zalecenia CDC dla osób nieszczepionych są następujące:

  • Wykonaj test od 3 do 5 dni po podróży i zostań w tym czasie w domu, odbądź kwarantannę przez pełne 7 dni.
  • Jeśli wynik testu jest negatywny, nadal pozostań w domu przez 7 dni.
  • Jeśli wynik testu jest pozytywny, należy odizolować się, aby chronić innych przed zachorowaniem.
  • Jeśli ktoś nie zrobi testu, powinien zostać w domu i poddać się kwarantannie przez 10 dni po podróży.

Dr Virginia Bieluch


Jeśli chcesz się zaszczepić w klinice Hartford Healthcare, odwiedź www.hartfordhealthcare.org/vaccine, aby uzyskać listę lokalizacji. Wcześniejsze umówienie wizyty nie jest konieczne, można po prostu przyjść i się zaszczepić.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -