środa, 22 marca, 2023
Strona głównaUSAAmerykaNie żyje była żona poprzedniego prezydenta USA Ivana Trump

Nie żyje była żona poprzedniego prezydenta USA Ivana Trump

Ivana Trump, była żona poprzedniego prezydenta USA Donalda Trumpa, została znaleziona martwa w swoim apartamencie na Manhattanie. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną śmierci. Miała 73 lata.

Ivana Trump była pierwszą żoną byłego prezydenta USA Donalda Trumpa i miała z nim troje dzieci. Fot. Archiwum

„Z głębokim smutkiem ogłaszamy odejście naszej ukochanej matki Ivany Trump. Nasza matka była niesamowitą kobietą — siłą w biznesie, światowej klasy sportowcem, promienną pięknością oraz troskliwą matką i przyjaciółką. (…) Uczyła swoje dzieci o wytrwałości i wytrzymałości, współczuciu i determinacji. Będzie jej bardzo brakowało” – napisał na Facebooku Eric Trump, syn Ivany i Donalda, informując o śmierci matki i zamieszczając kilka archiwalnych zdjęć.

Ivana Trump przyszła na świat jako Ivana Zelníčková w położonym na Morawach Gottwaldowie. Dorastała pod rządami komunistycznymi w byłej Czechosłowacji. Była absolwentką Wydziału Kultury Fizycznej Uniwersytetu Karola w Pradze, trenowała jazdę na nartach.

W 1971 roku poślubiła austriackiego agenta ubezpieczeniowego i narciarza Alfreda Winklmayra. W 1973 roku rozwiodła się z nim i wyjechała do Kanady, gdzie mieszkał jej przyjaciel z dzieciństwa George Syrovatka, właściciel firmy produkującej futra. Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Montrealu przyjechała do Nowego Jorku, gdzie brała udział w kampanii promującej igrzyska i jako modelka prezentowała wyroby firmy Syrovatki. Wówczas poznała Donalda Trumpa, którego poślubiła rok później.

Ivana i Donald Trump byli małżeństwem przez 15 lat, doczekali się trojga dzieci: Donalda Jr., Ivanki i Erica. W 1990 roku wyszedł na jaw romans Trumpa z aktorką Marlą Maples, który stał się powodem rozwodu z Ivaną w 1992 roku.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -