sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyNie ma planów wznowienia nakazu noszenia maseczek

Nie ma planów wznowienia nakazu noszenia maseczek

New Jersey nadal pozostanie stanem wolnym od nakazu noszenia maseczek w pomieszczeniach. Przynajmniej na razie. Decyzję taką podął gubernator stanu.

Gubernator New Jersey nie zamierza, przynajmniej na razie, wprowadzenia ponownego nakazu noszenia maseczek. Fot. Archiwum WEM

Phil Murphy swoje postanowienie ogłosił w trakcie poniedziałkowego (13 grudnia) briefingu dotyczącego sytuacji pandemicznej w stanie. Zdecydował, że New Jersey w tym momencie nie podąży drogą, którą dla Nowego Jorku wybrała niedawno gubernator Kathy Hochul, i nie wprowadzi obowiązku noszenia maseczek w budynkach.

Równocześnie Murphy zapowiedział, że ustalenia będą na bieżąco dostosowywane do aktualnej sytuacji covidowej w stanie. W przypadku, gdy odnotowany zostanie nagły skok w statystykach zachorowań i hospitalizacji, konieczne okazać się może wprowadzenie nowych obostrzeń. Gubernator stwierdził, że w takiej sytuacji niewykluczone może być sięgnięcie po wprowadzenie paszportów covidowych, jak i obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach.

W trakcie briefingu gubernator odniósł się także do perspektywy zmiany definicji osoby w pełni zaszczepionej – uwzględniającej trzecią dawkę, czyli dawkę przypominającą szczepionkę.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -