sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaDziałySport„Nie boimy się Hiszpanów!”. Dziś mecz o wszystko

„Nie boimy się Hiszpanów!”. Dziś mecz o wszystko

Dziś, o godzinie 21:00 czasu europejskiego (3:00 pm EST) w hiszpańskiej Sewilli polska reprezentacja w piłce nożnej zmierzy się z Hiszpanią w meczu o wszystko. Jeżeli biało-czerwoni w starciu z gospodarzami nie zdobędą chociaż jednego punktu, to już pożegnają się z Euro 2020.

Polacy przegrali pierwszy mecz w eliminacjach grupowych ze Słowacją 2:1. To mocno ograniczyło szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek. Fot. UEFA

Hiszpanie są faworytami dzisiejszego meczu i potwierdza to chociażby oficjalny rankingu UEFA. Nasi rywale plasują się na 6. pozycji, a Polska jest dopiero na 21. miejscu. Jednak nastroje w polskiej drużynie są bojowe.

Hiszpanie są faworytami dzisiejszego meczu. Hiszpańska drużyna plasuje się na 6. miejscu w rankingu UEFA. Fot. UEFA

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener polskiej reprezentacji Paulo Sousa zapewniał, że nie zrobi wielu zmian w składzie w porównaniu do starcia ze Słowacją. – Musimy strzelać bramki i się o nie starać. Z każdym meczem pojawia się coraz więcej okazji do tego. To będzie mecz, w którym będziemy mieli mniej okazji do strzelenia bramek – zaznaczył Sousa. – Hiszpania to drużyna o wielkich możliwościach. Wiedzą, jak prowadzić grę, mają duże umiejętności techniczne, ale wiemy, jak możemy zrobić im krzywdę – dodał. Jaki portugalski szkoleniowiec ma przepis na wygraną? – Musimy od początku być skupieni, by nasze zachowanie było bardziej agresywne w każdym momencie gry. Im agresywniejsi będziemy w każdym elemencie gry, tym będziemy mieli więcej okazji do strzelenia bramki – stwierdził podczas konferencji.

Trener polskiej reprezentacji Paulo Sousa twierdzi, że styl gry naszych piłkarzy musi być bardziej agresywny. Fot. UEFA

Optymistycznie nastawiony jest także kapitan naszej reprezentacji Robert Lewandowski. – Absolutnie nie boimy się Hiszpanów. Musimy zagrać z maksymalnym zaangażowaniem. Musimy być zdyscyplinowani i potraktować ten mecz tak, jakby był naszym ostatnim. Jeżeli zagramy jak zespół, będziemy walczyć o każdą piłkę, to mamy szanse – mówił podczas konferencji.

„Nie boimy się Hiszpanów” – stwierdził przed meczem Robert Lewandowski, największa gwiazda polskiej drużyny. Fot. UEFA

Czy Polacy mają szanse na awans?

Polacy przegrali inauguracyjne spotkanie ze Słowacją (1–2), co mocno ograniczyło szanse naszej drużyny na awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy 2020. Dodatkowo w piątek Szwecja pokonała Słowację (1–0), co oznacza, że polscy piłkarze muszą z Sewilli wywieźć przynajmniej punkt (czyli zremisować z Hiszpanią), by chociażby marzyć o kolejnej fazie rozgrywek. Obecnie sytuacja w grupie E przedstawia się następująco:

 1. Szwecja – 4 pkt.
 2. Słowacja – 3 pkt.
 3. Hiszpania – 1 pkt.
 4. Polska – 0 pkt.

Przypomnijmy, że do fazy 1/8 rozgrywek dostaną się dwie najlepsze drużyny z grupy. Szanse na awans, pod pewnymi warunkami, ma też trzecia drużyna. Poniżej przedstawiamy warianty tego, jaka będzie sytuacja naszej drużyny w zależności od wyniku dzisiejszego meczu.

Polacy wciąż mają szanse na wyjście z grupy, jeśli pokonają dziś Hiszpanów lub zdołają wywalczyć remis. Fot. UEFA

WARIANT 1:

Polska wygra z Hiszpanią

Przy takim założeniu tabela prezentowałaby się następująco:

 1. Szwecja – 4 pkt.
 2. Słowacja – 3 pkt.
 3. Polska – 3 pkt.
 4. Hiszpania – 1 pkt

W tej sytuacji, jeśli Polska wygrałaby również kolejny mecz, ze Szwecją, awans byłby nasz niezależnie od wyników innych meczów. Natomiast jeśli Polacy zremisowaliby ze Szwecją, kluczowy dla naszej pozycji w grupie byłby wynik meczu Hiszpania – Słowacja (Hiszpanie musieliby pokonać Słowaków).

WARIANT 2:

Polska zremisuje z Hiszpanią

Przy takim założeniu tabela prezentowałaby się następująco:

 1. Szwecja – 4 pkt.
 2. Słowacja – 3 pkt.
 3. Hiszpania – 2 pkt.
 4. Polska – 1 pkt

Żeby awansować, Polska musiałaby wygrać ze Szwecją, a w meczu Hiszpania – Słowacja nie mogłoby być remisu.

WARIANT 3:

DODATKOWA SZANSA NA AWANS

Istnieje też szansa awansu z trzeciego miejsca w grupie, jednak jest ona zależna od wyników meczów w innych grupach. Aby zająć trzecie miejsce musi wydarzyć się następujący warunek: Polska zremisuje ze Szwecją oraz Hiszpania przegra ze Słowacją oraz Polska będzie mieć lepszy bilans bramkowy od Hiszpanów.

WARIANT 4:

Polska przegra z Hiszpanią

Przy takim założeniu tabela prezentowałaby się następująco:

 1. Szwecja – 4 pkt.
 2. Hiszpania – 4 pkt.
 3. Słowacja – 3 pkt.
 4. Polska – 0 pkt.

Przegrany mecz oznacza dla Polski brak szans na awans do fazy pucharowej rozgrywek.

Kolejne mecze fazy grupowej zostaną rozegrane 23 czerwca – Hiszpania zmierzy się wtedy ze Słowacją oraz Polska zagra ze Szwecją. Od wyników dzisiejszego meczu zależy, czy piłka nadal będzie w grze, czy będzie to już tylko mecz o honor…

A Wy jaki obstawiacie wynik? Zachęcamy do zostawiania Waszych typów w komentarzach 🙂 🇵🇱⚽️🇪🇸

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -