wtorek, 21 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaNie będzie przymusowych szczepień przeciw Covid-19

Nie będzie przymusowych szczepień przeciw Covid-19

Nie wprowadzimy przymusowych szczepień przeciw Covid-19 – zapewnił w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Minister-członek Rady Ministrów, Szef KPRM Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Warszawie, 30 lipca. Fot. Paweł Supernak/PAP

Dworczyk pytany podczas internetowej części rozmowy w radiu RMF FM o akcję szczepień zauważył, że „dorośli Polacy nie są przyzwyczajeni i nie są przekonani do szczepień”. „Tego rodzaju postawy społeczne nie zmieniają się w tydzień, miesiąc czy w kwartał. Tu potrzebna jest długotrwała akcja edukacyjna” – zauważył minister.

Jak dodał, prawie 60 proc. dorosłych Polaków jest już zaszczepionych, a wśród osób powyżej 70 roku życia odsetek ten wynosi blisko 80 proc. Zaznaczył jednak, że jest to niewystarczające.

„Nie mamy co się oszukiwać, że nagle wymyślimy kolejną akcję promocyjną, bo akcji promocyjno–informacyjnych było już bardzo dużo i wszelkie możliwe sposoby, wykorzystywane też w innych krajach, były wykorzystane, że tu coś się zmieni” – mówił szef KPRM.

„Są tylko dwie możliwości – jedna, to jest długofalowa akcja edukacyjna, ale tu nie będzie szybkich efektów. Jeśli ktoś chciałby szybki efekt, to są przymusowe szczepienia. My nie chcemy wprowadzać przymusowych szczepień” – zapewnił Dworczyk.

Rafał Białkowski/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -