niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsNie będzie prawa jazdy dla nielegalnych imigrantów?

Nie będzie prawa jazdy dla nielegalnych imigrantów?

Wyborcy z Massachusetts będą mieli szansę zdecydować, czy stan powinien odrzucić nowe prawo, zezwalające imigrantom przebywającym w kraju nielegalne na uzyskiwanie stanowego prawa jazdy. Jak w piątek 16 września poinformowali stanowi urzędnicy, zebrano podpisy potrzebne, aby w sprawie odbyło się referendum w listopadowym głosowaniu.

Wyborcy zadecydują w listopadowych wyborach, czy Massachusetts zostanie jednym ze stanów, gdzie nieudokumentowani imigranci będą mogli otrzymać prawo jazdy. Fot. Archiwum WEM

Przepis o możliwości uzyskania prawa jazy przez osoby przebywające w stanie nielegalnie stał się prawem po tym, jak kontrolowane przez demokratów Izba Niższa i Senat unieważniły w czerwcu weto republikańskiego gubernatora Charliego Bakera. Decyzją tą Massachusetts dołączyło do 16 innych stanów i Dystryktu Kolumbii posiadających podobne prawa.

Działania w celu uchylenia ustawy prowadzi głównie Partia Republikańska. Wprowadzenie przepisu było wygraną dla grup zajmujących się prawami imigrantów. Od dawna starały się o jego wejście w życie. Miał to być środek bezpieczeństwa publicznego. Osoby ubiegające się o prawo jazdy musiały wykazać, że potrafią prawidłowo prowadzić samochód i wykupić obowiązkowe ubezpieczenie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -