sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyDostawy alkoholu do domu

Dostawy alkoholu do domu

Mieszkańcy New Jersey już niedługo będą mogli cieszyć się drinkami z ulubionych lokali w domu. Wszystko dzięki nowemu prawu, które zezwoli dostawcom jedzenia – jak DoorDash, Uber Eats i Instacart – na dostarczanie alkoholu, w tym koktajli z restauracji, barów i sklepów monopolowych.

Firmy takie jak DoorDash będą niedługo mogły mieszkańcom New Jersey dostarczać również napoje alkoholowe. w tym drinki z restauracji. Fot. Facebook.com/DoorDash

Decyzję o zmianie przepisów przekazał w piątek, 16 września, Wydział Kontroli Napojów Alkoholowych. By móc dostarczać alkohol, firmy będą musiały aplikować o pozwolenie, którego koszt wynosić będzie 2,000 dolarów rocznie. Dodatkowo w ich obowiązku będzie leżało przeszkolenie kierowców w zakresie przepisów dotyczących alkoholu i wprowadzenia zabezpieczeń przed dostawami do nieletnich klientów. Wnioski o zezwolenia będzie można składać od 1 października.

Możliwość zamawiania alkoholu nie jest nowością w New Jersey. W szczycie pandemii gubernator Phil Murphy podpisał ustawę zezwalającą restauracjom i barom na dostarczanie alkoholu klientom, przy czym prawo nie zezwalało lokalom polegać na usługach dostawców. Z nowych przepisów będą mogły korzystać tylko restauracje, bary i sklepy monopolowe. Browary rzemieślnicze i gorzelnie, które działają na podstawie innego rodzaju koncesji na alkohol, zostały wykluczone.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -