poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaUSAFloryda15 dolarów na godzinę?

15 dolarów na godzinę?

Pracownicy zarabiający na Florydzie minimalną stawkę godzinową będą mieli powody do radości. Stanowa płaca minimalna ma ponownie wzrosnąć i to już pod koniec września. W ramach 6-letniego planu zwiększenia stawki godzinowej docelowo do 15 dolarów płaca minimalna na Florydzie wzrośnie o 1 dolara w piątek 30 września. Oznacza to, że aktualna stawka wynosić będzie 11 dolarów za godzinę.

Od 30 września br. minimalna płaca na Florydzie wynosić będzie 11 dolarów na godzinę. Fot. Archiwum WEM

Wzrost płac następuje po tym, jak wyborcy na Florydzie przyjęli nowe przepisy w wyborach powszechnych w listopadzie 2020 roku. Wprowadzona wówczas poprawka przewidywała wzrost płacy minimalnej w stanie w ciągu następnych kilku lat. Adwokat procesowy w Orlando, John Morgan, kierował staraniami o poddanie poprawki pod głosowanie, inwestując w tę inicjatywę aż 6 milionów dolarów z własnych pieniędzy.

Pozostały harmonogram podwyżek to kolejne zmiany rok do roku we wrześniu. W 2023 roku minimalna stawka ma sięgnąć 12 dolarów. W 2024 roku będzie to 13 dolarów. 14 dolarów osiągnie ona 30 września 2025 roku, a 15 dolarów 30 września 2026 roku. Począwszy od 30 września 2027 roku stanowy plan przewiduje coroczną korektę płacy minimalnej na Florydzie w oparciu o wzrost wskaźnika cen konsumpcyjnych.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -