sobota, 28 stycznia, 2023

Historyczny wykład

Miłośnicy polskiej historii już niedługo będą mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy na jej temat. Będzie nią wykład organizowany przez Katedrę Polonistyki na Central Connecticut State University – „Józef Piłsudski i Ukraina: kampania kijowska o niepodległość Ukrainy w 1920 roku”, wygłoszony przez Joshuę D. Zimmermana. Odbędzie się on już 26 września o 18:00 w Centrum Akademickim Vance (pokój 105 CCSU).

Wykład wygłosi historyk i autor wielu książek na temat historii Polski – Joshua D. Zimmerman. Fot. Yeshiva University

Osoby chcące skorzystać z możliwości udziału w wydarzeniu – organizowanym ku pamięci Michaela A. Peszke – mogą uzyskać więcej informacji na jego temat kontaktując się z Wydziałem Polonistyki uniwersytetu pod numerem 860 832-3010 lub na adres e-mail jacquesm@ccsu.edu. Warto podkreślić, że wstęp na wykład jest bezpłatny. Co więcej, osoby, które nie będą mogły pojawić się na nim osobiście, będą mogły nadal śledzić wydarzenie za pośrednictwem zooma.

Joshua D. Zimmerman jest członkiem Katedry Badań nad Holokaustem i profesorem historii na Yeshiva University. W dorobku naukowym profesora znajdują się także książki: „Polskie podziemie i Żydzi 1939-1945” (2015) oraz „Polacy, Żydzi i polityka nacjonalistów: Bund i Polska Partia Socjalistyczna w Późnej Rosji carskiej, 1892-1914” (2004). Jego artykuły na temat Piłsudskiego, Ukrainy i Bitwy Warszawskiej 1920 roku ukazywały się w Washington Post, Politico, Daily Beast, The Times of Israel, Kyiv Post, Engelsberg Ideas i Rzeczpospolitej.

Zimmerman w swojej nowej biografii „Józef Piłsudski. Ojciec Założyciel Nowoczesnej Polski”, wydanej przez Harvard University Press w czerwcu 2022 roku, opowiada historię enigmatycznej postaci, jaką bez wątpienia był Piłsudski. Przedstawia go jako błyskotliwego przywódcę wojskowego i szlachetnego męża stanu, który był orędownikiem niepodległości Ukrainy.

Dodatkowych informacji można uzyskać na www.ccsu.edu/polishstudies.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -