niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaNie będzie obowiązkowych szczepień dla dzieci powyżej 12 lat

Nie będzie obowiązkowych szczepień dla dzieci powyżej 12 lat

Nie będzie obowiązkowych szczepień dla dzieci powyżej 12 roku życia i nauczycieli – oświadczył w piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapewnił też o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej od 1 września.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu w Warszawie, 7 lipca. Fot. Mateusz Marek/PAP

Czarnek pytany w TVP Info, czy szczepienia przeciw COVID-19 będą dla nauczycieli obowiązkowe, poinformował, że od 75 do 80 proc. nauczycieli jest w pełni zaszczepionych. Dlatego – jego zdaniem – „wprowadzanie obowiązku szczepień w tej grupie ma ograniczony sens”. Zapowiedział przy tym, że niezaszczepieni nauczyciele będą zachęcani do szczepień.

Obowiązkowych szczepień nie będzie także dla dzieci powyżej 12 roku życia. Szef MEiN oświadczył, że resort będzie zachęcać, informować o korzyściach szczepień oraz organizować – za zgodą dyrektora i rodziców – punkty szczepień w szkołach. Jednak nie będzie „dzielenia dzieci na zaszczepione i niezaszczepione” – podkreślił Czarnek.

Minister edukacji i nauki podtrzymał też wcześniejsze zapewnienia resortu o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej od 1 września. „W tym roku wszystkie dzieci i młodzież szkolna udają się do szkoły w pełnym trybie stacjonarnym” – zaznaczył.

Czarnek wskazał, że jeśli wzrost zakażeń będzie duży, MEiN zareaguje na to odpowiednio. „Na razie na horyzoncie nie ma takich przewidywań. Jesteśmy w stałym kontakcie z ministrem zdrowia i służbami sanitarnymi. Nie przewidujemy perturbacji dla trybu stacjonarnego” – oświadczył szef MEiN.

ipa/mir/PAP 

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -