piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyNew Jersey szykuje się na mundial

New Jersey szykuje się na mundial

Oczy piłkarskiego świata są obecnie zwrócone w kierunku stadionu MetLife jako gospodarza finału mistrzostw świata w piłce nożnej, które rozegrane zostaną już za dwa lata. Jego zarządcy i władze stanowe wciąż muszą zrobić wiele, aby lokalna infrastruktura była gotowa na przyjęcie milionów międzynarodowych kibiców w lipcu 2026 roku.

Finał mundialu 2026 zostanie rozegrany na MetLife Stadium w East Rutherford w New Jersey. Fot. MetLife

Gubernator Phil Murphy przekazał 5 lutego, że nie można „przecenić, jak ważna jest to sprawa”. Szacuje też, że wypływy dla New Jersey z tego wydarzenia będą wynosiły 2 miliardy dolarów.

Turniej, a zwłaszcza finał, prawdopodobnie pozostawią trwałe zmiany w New Jersey i regionie metropolitalnym. – Dziedzictwem, które pozostanie długo po mistrzostwach, będą boiska do piłki nożnej budowane w miejscach, w których w przeciwnym razie nie byłoby możliwości ich zbudowania, a także prawdopodobnie dziesiątki tysięcy chłopców i dziewcząt, którzy zajmą się piłką nożną – powiedział Murphy.

Podkreślił także potencjalne korzyści dla rozwoju gospodarczego regionu, w tym prognozowane według niego dochody w miliardach dolarów i 14,000 miejsc pracy, które zostaną zrealizowane we współpracy z miastem Nowy Jork i burmistrzem Erikiem Adamsem.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -