poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANew JerseyNew Jersey rozszerza kryteria kwalifikacyjne do programu darmowych posiłków w szkołach

New Jersey rozszerza kryteria kwalifikacyjne do programu darmowych posiłków w szkołach

Nowa ustawa podpisana przez gubernatora Murphy’ego zapewni poszerzenie programu darmowych posiłków w szkołach publicznych i prywatnych w New Jersey.

Dzięki rozszerzeniu programu z darmowych posiłków w szkołach skorzysta o ponad 50 tys. dzieci więcej. Fot. Unsplash

Kolejne 51,000 dzieci będzie uprawnionych do bezpłatnych śniadań i obiadów w szkołach na mocy nowego prawa podpisanego 16 stycznia. Będzie to drugie rozszerzenie programu darmowych posiłków w szkołach w ciągu ostatnich dwóch lat.

Upewnimy się, że nasi uczniowie otrzymają wszystkie kalorie i składniki odżywcze, których potrzebują do nauki, zabawy i rozwoju – powiedział Murphy podczas ceremonii podpisania ustawy w szkole podstawowej w South Amboy.

Nowe prawo sprawia, że czteroosobowe rodziny zarabiające do 67,200 dolarów rocznie – co stanowi 224% federalnego poziomu ubóstwa – kwalifikują się do bezpłatnych programów śniadań i lunchów w szkole. Ustawa zacznie obowiązywać od roku szkolnego rozpoczynającego się we wrześniu 2024. Po raz pierwszy do programów będą mogli przystąpić uczniowie szkół prywatnych.

Według stanowego Departamentu Edukacji ponad 450,000 z 1.4 miliona uczniów szkół publicznych w New Jersey może znajdować się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej.

Z danych federalnych wynika, że w latach 2019 i 2020 prawie 400,000 uczniów w tym stanie otrzymało bezpłatne śniadanie lub lunch po obniżonej cenie.

Zwolennicy ustawodawstwa twierdzą, że posiłki szkolne mają kluczowe znaczenie dla zdolności dzieci do nauki w szkole. Twierdzą, że uczniowie doświadczający głodu częściej zmagają się z problemami fizycznymi, psychicznymi i behawioralnymi. Podkreślają również, że dla niektórych dzieci posiłki szkolne mogą być jedynymi w ciągu dnia.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -