niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsNauka w college’u za darmo?

Nauka w college’u za darmo?

Wybory nowego gubernatora Massachusetts dopiero za rok, ale kampania wyborcza już trwa. Ubiegająca się o nominację z ramienia Partii Demokratycznej Sonia Chang-Diaz ogłosiła propozycję, aby nauka na uczelniach stanowych była bezpłatna dla mieszkańców stanu w ramach planu edukacyjnego.

43-letnia Sonia Chang-Diaz od 2009 roku zasiada w stanowym senacie. Fot. Twitter

43-letnia Sonia Chang-Diaz jest stanową senator od 2009 r. Zmiana systemu edukacji jest priorytetowym założeniem jej kampanii wyborczej. Sonia Chang-Diaz twierdzi, że jest świadoma, że plan kosztowałby „miliardy” dolarów, ale koszty te są już ponoszone w całym Massachusetts.

„Gdy dzieci wracają do szkoły, wiemy, że Massachusetts może – i powinno – przewodzić odważnym reformom naszego systemu edukacji, które spełniają zarówno moralne, jak i ekonomiczne imperatywy XXI wieku. Jako gubernator uczynię z tego kluczowy priorytet” – napisała 7 września na Twitterze.

Sonia Chang-Diaz podkreśla, iż chce, aby edukacja publiczna była bezpłatna dla mieszkańców Massachusetts od „narodzin do dorosłości”, co oznacza powszechną, przystępną cenowo opiekę nad dziećmi, bezpłatne przedszkola i możliwość uzyskania wyższego wykształcenia bez wpędzania się w ogromne długi.

Szacuje się, że Massachusetts ma najwyższe koszty opieki nad dziećmi i edukacji w skali całego kraju, średnio jest to od 15,000 do 20,000 USD rocznie, w zależności od wieku dziecka.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -