niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaUSAFlorydaNajwiększy statek wycieczkowy świata wyruszył z portu w Miami w swój pierwszy...

Największy statek wycieczkowy świata wyruszył z portu w Miami w swój pierwszy rejs

Największy statek wycieczkowy na świecie rozpoczął swój dziewiczy rejs 27 stycznia, wypływając z portu w Miami.

Icon of the Seas to największy statek wycieczkowy na świecie. Fot. Royal Caribbean

Statek Icon of the Seas należący do Royal Caribbean, o długości niemal 365 metrów od dziobu do rufy, opuścił południową Florydę w swój pierwszy siedmiodniowy rejs po wyspach tropików. Kilka dni wcześniej statek został oficjalnie ochrzczony przy udziale legendy piłki nożnej Lionela Messiego i jego kolegów z drużyny Inter Miami.

Icon of the Seas to efekt ponad 50 lat marzeń, innowacji i realizowania naszej misji – odpowiedzialnego zapewniania najlepszych wakacji na świecie – stwierdził Jason Liberty, prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean Group. – To szansa na najlepsze wielopokoleniowe wakacje rodzinne, na zawsze zmieniające status quo w podróżach rodzinnych i spełniające wakacyjne marzenia wszystkich grup wiekowych na pokładzie – dodał.

Olbrzym ma na pokładzie m.in. siedem basenów i 40 restauracji. Na jego 20 pokładach może się zmieścić ok. 6 tys. pasażerów oraz ponad 2 tys. członków załogi.

Według linii wycieczkowej, kiedy w październiku 2022 roku po raz pierwszy zaprezentowano Icon of the Seas, statek cieszył się takim zainteresowaniem, że zarówno pierwszy dzień, w którym zaczęto przyjmować rezerwacje na rejsy, jak i pierwszy tydzień, były rekordowe pod względem ilości rezerwacji w całej 53-letniej wówczas historii Royal Caribbean.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -