sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsNajpiękniejsza ulica w Massachusetts

Najpiękniejsza ulica w Massachusetts

Massachusetts może poszczycić się jeszcze jednym pięknym miejscem, wartym odwiedzenia. Stan jest domem dla jednej z najbardziej spektakularnych ulic na świecie, które zostały uznane za warte zobaczenia.

Ulica Acorn Street w Bostonie znalazła się na liście najładniejszych i najbardziej uroczych ulic świata. Fot. Flickr

Mowa tu o Acorn Street w zabytkowym rejonie Beacon Hill z 1795 roku w Bostonie. Urokliwa uliczka znalazła się w zestawieniu przygotowanym przez Architectural Digest. Autorzy raportu stworzyli listę 53 najbardziej zachwycających ulic z całego świata. Znajdująca się w Massachusetts bostońska Acorn Street zajęła 33. miejsce w rankingu.

Jak można przeczytać w Architectural Digest, Acorn Street jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w całym mieście. Za jej urok odpowiada kolonialna architektura Bostonu. Poza tym znajduje się to tylko kilka minut od bujnego Boston Public Garden.

Na liście znalazły się także ulice w Nowym Jorku i San Francisco. W rankingu triumfowała Setenil de las Bodegas w Hiszpanii. To właśnie tu znajduje się najpiękniejsza z ulic na świecie – wg Architectural Digest. Pierwsze miejsce zajęła dzięki pięknym naturalnym formacjom skalnym, strukturom wykutym bezpośrednio w skalistych klifach.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -