środa, 7 czerwca, 2023
Strona głównaUSANew JerseyNowy projekt dotyczący posiadania broni

Nowy projekt dotyczący posiadania broni

Prawodawcy z New Jersey pracują nad nowym projektem przepisów dotyczących broni. Wprowadzałyby one szeroko zakrojone zmiany, które znacznie ograniczyłyby możliwość noszenia broni poza domem.

Jeżeli stanowi ustawodawcy poprą zmiany w przepisach odnośnie do posiadania broni, staną się one jednymi z najbardziej restrykcyjnych w kraju. Fot. Archiwum WEM

Ustawa już zyskała miano jednej z ostrzejszych, regulujących kwestię ukrytego noszenia broni. Na jakie zmiany muszą być gotowi mieszkańcy New Jersey, jeśli projekt stanie się prawem? Nowe przepisy między innymi wymagałyby od osób chcących nosić broń w miejscach publicznych wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Byłoby to pierwsze stanowe prawo tego typu w USA. Równocześnie ustawa przewiduje wprowadzenie zakazu noszenia broni w budynkach rządowych, zakładach opieki zdrowotnej, lotniskach, kasynach i prywatnych posiadłościach, w których właściciele nie wyrazili wyraźnego pozwolenia na posiadanie broni. A to jedynie część z listy wymienionych. Naruszenie przepisów zawartych w projekcie zostałoby uznane za przestępstwo trzeciego stopnia.

Projekt ustawy, którego ogólne zarysy po raz pierwszy przedstawiło w środę 19 października POLITICO, znajduje się obecnie na przyspieszonej ścieżce legislacyjnej. Głosowanie nad nim odbędzie się w niższej izbie 27 października.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -