wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaUSAFlorydaNajniższe bezrobocie na Florydzie od 2006 roku

Najniższe bezrobocie na Florydzie od 2006 roku

Najnowsze dane przedstawione w piątek 21 października przez gubernatora Rona DeSantisa mogą cieszyć mieszkańców Florydy. Stanowa stopa bezrobocia spadła w zeszłym miesiącu do 2.5%, co jest drugim najniższym wynikiem w historii stanu. Równocześnie jest najniższa od października 2006 roku.

Floryda odnotowała na rynku pracy jeden z najlepszych wyników w kraju. W sektorze prywatnym w ciągu roku przybyło prawie pół miliona miejsc pracy. Fot. Archiwum WEM

Gubernator przekazał także w oświadczeniu, że Floryda odnotowała również drugi najszybszy wzrost produktu krajowego brutto w USA. Jego tempo wyniosło 1.6% w drugim kwartale 2022 roku, podczas gdy krajowy PKB spadł w analogicznym okresie. DeSantis stwierdził, że gospodarka Florydy nadal przewyższa średnią krajową.

Pomiędzy wrześniem 2021 a wrześniem 2022 roku siła robocza Florydy wzrosła o 3% – jak wynika z najnowszych danych. Oznacza to, że na rynku pracy przybyło 316,000 osób zatrudnionych. W tym samym okresie całkowite zatrudnienie w sektorze prywatnym wzrosło o 5,8%. Przekłada się to w sumie na 461,500 nowych miejsc pracy. Dla porównania tempo wzrostu liczby miejsc pracy w krajowym sektorze prywatnym wyniosło o 4.4% w ciągu roku.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -