sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANowy JorkDiwali – nowe święto w NYC

Diwali – nowe święto w NYC

W szkolnym kalendarzu w Nowym Jorku od czwartku 21 października znaleźć można nową pozycję. Mowa o święcie Diwali, czyli obchodzonym głównie w Azji Południowej i na Karaibach Festiwalu Świateł. Został on oficjalnym świętem szkolnym w NYC.

Diwali, czyli Festiwal Świateł, został oficjalnie wpisany w kalendarz obchodzonych w stanie Nowy Jork świąt. Fot. Wikimedia Commons

Pomysłodawczynią wprowadzenia nowej okazji do kalendarza jest Jenifer Rajkumar, członkini zgromadzenia stanu Nowy Jork. Jak podkreśliła, uzasadniając swój projekt, nadszedł czas, aby docenić ponad 200,000 nowojorczyków wyznania hinduskiego, buddyjskiego, sikhijskiego i dżinistycznego, którzy obchodzą Diwali.

Zaproponowany przez Rajkumara projekt ustawy zastąpił jedno z istniejących już świąt na rzecz Festiwalu Świateł. Rozwiązanie to sprawdziło się z dwóch powodów – nie dodało do kalendarza dodatkowych dni wolnych od pracy, a także pozwoliło spełnić wymóg co najmniej 180 dni nauki zgodnie z prawem stanu Nowy Jork. Z kolei burmistrz Nowego Jorku Eric Adams podkreślił wartość edukacyjną obchodów Diwali. Będą one dla uczniów okazją do edukacji.

Diwali to najbardziej znane święto w Indiach. Reprezentuje ono zwycięstwo światła nad ciemnością, dobra nad złem i wiedzy nad ignorancją. Tegoroczny festiwal rozpoczął się w sobotę 22 października.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -