niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyStudenci na SNAP bez wymogu pracy?

Studenci na SNAP bez wymogu pracy?

W New Jersey szykuje się rewolucja, która może zmienić sytuację studentów? Niewykluczone. Stanowy senat przedstawił 12 października propozycję, która niektórym uczącym się pomoże rozwiązać problem braku zabezpieczenia żywnościowego na kampusach w całym New Jersey.

Nowa ustawa wymagałaby od studentów korzystających ze świadczeń SNAP, aby byli zatrudnieni w przynajmniej półetatowym wymiarze. Fot. Archiwum WEM

Ustawodawcy stanowi zgłosili projekt ustawy, która wyeliminowałaby wymóg pracy dla studentów o niskich dochodach, chcących korzystać ze SNAP – popularnych bonów żywnościowych. Obecnie większość uczących się, ubiegających się o świadczenie, jest zobowiązana do równoczesnego uczęszczania na zajęcia i pracy, bądź jej wykonywania poza kampusem przez co najmniej 20 godzin tygodniowo. Zgodnie z ustawodawstwem zaproponowanym przez senatora Anthony’ego Bucco (Republikanina z Morris), stan zniósłby wymóg 20-godzinnej pracy dla studentów, którzy otrzymują świadczenia z New Jersey Educational Opportunity Fund.

Według badania przeprowadzonego w 2020 roku przez Hope Center For College, Community and Justice na Temple University, 29% studentów studiów czteroletnich odczuwa niepewność związaną z dostępnością jedzenia.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -