poniedziałek, 6 maja, 2024
Strona głównaTurystykaNajlepsze wieże widokowe

Najlepsze wieże widokowe

Rozległy widok z bardzo wysoka nie zdarza się często., a jest czymś niesamowitym. Żeby mieć przed oczyma wspaniałą panoramę miasta lub niezurbanizowanego krajobrazu, nie trzeba koniecznie korzystać z lotnictwa, wystarczy odwiedzić tarasy widokowe lub wybrać się w góry.

Sky Walk w Świeradowie-Zdroju to najwyższa wieża widokowa w Polsce, a spacer w chmurach można zakończyć, zjeżdżając na dół liczącą 105 metrów zjeżdżalnią. Fot. www.visitskywalk.today

W Polsce jest sporo miejsc, które zapewniają widok nie do zapomnienia i zachwyt jednoczesny ze skokiem adrenaliny. Te miejsca mają rozmaite formy (naturalne i sztuczne) oraz różne wysokości. Każdy znajdzie coś dla siebie.  

Typowo miejskie konstrukcje

Z najwyższych (dosłownie) dzieł rąk ludzkich mających tarasy widokowe na uwagę zasługują: Sky Tower we Wrocławiu, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Latarni Morska w Świnoujściu, wieża widokowa Szachty w Poznaniu, Taras KWB Bełchatów i wiele innych. Są one jednak dosyć spopularyzowane, więc nie dla wszystkich będą świeżą atrakcją. Ci, co szukają czegoś nietypowego i poza metropoliami, mają też w czym wybierać.

Nietypowe rozwiązania

W koronach drzew

W Beskidzie Sądeckim ponad stacją narciarską Słotwiny Arena (896 m n.p.m.) jest potężna konstrukcja oparta na 18 wieżach i 87 słupach. Góruje ona nad lasami. Warto wybrać się w stronę Krynicy-Zdroju, by tam (1 km od centrum miasta) oglądać piękny widok. Na wieżę można wjechać kolejką krzesełkową lub wejść specjalną drogą. Dodatkową atrakcją jest ścieżka przyrodniczo-edukacyjna.

Drewniany gigant

Sky Walk w Świeradowie-Zdrowiu to największa drewniana wieża w Polsce. Z wysokości 62 m zapewnia widok na pobliskie uzdrowisko i panoramę Gór Izerskich. Podejście jest łagodne, mierzy niespełna kilometr, pokonają je nawet dzieci. Na szczycie czekają atrakcje: można stanąć na ekstremalnej szklanej platformie czy położyć się na wysoko rozwieszonej siatce. Ekspresowy powrót oferuje 105-metrowa zjeżdżalnia.

Taras w balonie

Balon Widokowy w Krakowie to ruchomy punkt obserwacyjny. Mieści do 30 osób. W czasie standardowych lotów unosi się na 150 m, maksymalny pułap to 275 m. Zapewnia unikalne widoki, pozwalające podziwiać zabytkowe miasto królów z lotu ptaka.

Naturalne „wieże” – góry, wzgórza

A teraz coś dla tych, którzy chcą pobyć z dala od miast i zakładając wygodne buty wyruszą w góry albo przy słabszej kondycji czy mniejszej czasowości choćby na podmiejskie wzgórza. W pierwszej grupie można uwzględnić: miejsca takie jak: Sokolica – Pieniny, Rysy – Tatry, Śnieżka – Karkonosze i wiele innych. W łagodniejszej wersji: Kopiec Krakusa – Kraków, Wzgórze Gosań – Międzyzdroje, Wzgórze Litwinka w Czarnej Górze, Góra Gradowa – Gdańsk.

HK

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -