niedziela, 24 września, 2023
Strona głównaPoloniaRhode IslandNajlepsi w Rhode Island

Najlepsi w Rhode Island

„Best of Rhode Island” to doroczny plebiscyt magazynu Rhode Island Monthly, w którym można głosować na najlepsze w stanie restauracje, biznesy, prezenterów itd. W tym roku pojawiła się nowa kategoria – pomoc ukraińskim uchodźcom, a docenione w tej materii zostały polskie delikatesy Krakow Deli z Woonsocket.

Wśród laureatów tegorocznego plebiscytu „Best of Rhode Island” znalazły się polskie delikatesy Krakow Deli z Woonsocket (na zdj. współwłaściciele: Krystian Przybyłko i Marta Samek). Fot. facebook.com/KrakowDeliBakerySmokehouse

Krystian Przybyłko, współwłaściciel polskiego sklepu Krakow Deli w Woonsocket wraz z siostrą Martą Samek, rodziną i przyjaciółmi już w kilka dni po wybuchu wojny zainicjował działania na rzecz ukraińskich uchodźców. Zbiórka darów przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów – w sumie do Polski wysłanych zostało 35 palet rzeczy o wartości ok. 70 tys. dolarów. Krystian Przybyłko założył także fundację Bread for Freedom, pod auspicjami której zorganizowano aukcję charytatywną na rzecz Ukrainy. Aukcja, na której można było wylicytować m.in. obrazy lokalnych artystów, okolicznościowe plakaty czy inne ciekawe artefakty, cieszyła się sporym zainteresowaniem, a dochód z niej wyniósł ponad 30 tys. dolarów.

Gala, podczas której celebrowano wszystkich laureatów tytułu „Best of RI” odbyła się pod koniec lipca w Roger Williams Park Zoo. W imprezie wzięło udział ponad 1.4 tys. osób. Wśród nich bawili się także Krystian Przybyłko, jego siostra Marta Samek oraz ich rodziny i przyjaciele.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -