poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaMZ nie spodziewa się czwartej fali zakażeń

MZ nie spodziewa się czwartej fali zakażeń

Nie spodziewamy się tutaj czwartej fali zakażeń, należy jednak liczyć się z lekkim wzrostem zachorowań – ocenił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany, czy otwarcie szkół może wiązać się ze wzrostem zakażeń.

Rzeszów, 25.05.2020. Koronawirus w Polsce. Jedna ze szkół podstawowych w Rzeszowie, 25 bm. Od dzisiaj w szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla klas I-III i konsultacje dla ósmoklasistów. (kf/dd) PAP/Darek Delmanowicz

Minister w Radiu Plus zwrócił uwagę, że „pójście dzieci do szkół to nie jest tylko kwestia tego, że dzieci się spotykają w szkole i tam jest okazja do transmisji wirusa, ale mamy też całą otoczkę z tym związaną, czyli wożenie dzieci do szkoły, przemieszczanie się samodzielne dzieci, zwiększone zagęszczenie”.

„Więc jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo tego, że ta liczba (zakażeń) wzrośnie, ale my w tej chwili mamy już zbudowane naturalne bariery przed wirusem, przypominam o wyszczepieniu nauczycieli, o tym że ponad 50 proc. naszej populacji jest już uodporniona i to nie tylko ze względu na szczepienia, ale ze względu również na przechorowanie” – powiedział.

„Nie spodziewamy się tutaj czwartej fali. Widzimy, że są różne scenariusze, one są wrażliwe na poziom zaszczepienia, ale ta dynamika szczepień realizowanych pod nadzorem pana ministra (Michała) Dworczyka jest naprawdę satysfakcjonująca i raczej takiego ogromnego ryzyka fali nie widzimy” – powiedział. Zaznaczył, że należy jednak się liczyć z lekkim wzrostem zachorowań. (PAP)

Olga Zakolska
ozk/ krap/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -