niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaGorący TematMoskwa stawia Ukrainie warunki

Moskwa stawia Ukrainie warunki

Moskwa jest gotowa do negocjacji z władzami Ukrainy – powiedział w czwartek, 24 lutego, rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, zaledwie w kilka godzin po inwazji rosyjskiej na Ukrainę.

Zaledwie kilka dni temu Dmitrij Pieskow (na zdj.) stwierdził, że Rosja nigdy nikogo nie zaatakowała, a Zachód nie zna historii. Fot. Wikipedia

Negocjacje te, według Pieskowa, mogą dotyczyć neutralnego statusu Ukrainy i rezygnacji z rozmieszczenia broni na jego terytorium. – Sformułowaliśmy nasze oczekiwania, to jest status neutralny, to jest rezygnacja z systemów uzbrojenia. Tutaj pojawia się pytanie, czy kierownictwo Ukrainy jest na to gotowe – powiedział rzecznik Putina.

Stwierdził też, że „Kreml nie widzi przeszkód w zorganizowaniu rozmów prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, ale tylko wtedy, gdy Ukraina będzie gotowa do rozmowy o kwestiach bezpieczeństwa Moskwy”. Jego wypowiedź przytaczają rosyjskie media. Trudno oszacować, czy oznacza to rzeczywistą gotowość Rosji do negocjacji i jak na to ultimatum zareaguje strona ukraińska.

Po ataku w nocy z 23 na 24 lutego rosyjskie wojska przełamały ukraińską obronę i jak donoszą media, zajęły już okolice Kijowa. W samym mieście słychać wybuchy, tysiące ludzi utkwiło w ciągnących się kilometrami korkach, próbując wyjechać ze stolicy Ukrainy. Ataki rakietowe i artyleryjski ostrzał mają miejsce również od strony Krymu i w zachodniej Ukrainie.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -