poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutMisterium Męki Pańskiej w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport

Misterium Męki Pańskiej w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport

„Zbawienie przyszło przez krzyż, wielka to tajemnica…” – te słowa jednej ze znanych pieśni wielkopostnych doskonale oddają to, jak głębokie znaczenie dla wszystkich chrześcijan mają wydarzenia, które wspominane są w czasie Wielkanocy i bezpośrednio przed nią. W zrozumieniu tych wydarzeń sprzed niemal dwóch tysięcy lat już od kilku lat pomagają wiernym członkowie grupy pasyjnej „Moc i Siła” działającej przy parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport. Misteria Męki Pańskiej w ich wykonaniu cechuje wyjątkowy realizm i dbałość o szczegóły.

Misterium Męki Pańskiej to spektakl mający na celu upamiętnienie cierpień i śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu. Misterium przywołuje wydarzenia opisane w Nowym Testamencie, od ostatniej wieczerzy aż po ukrzyżowanie i złożenie ciała Jezusa w grobie. W czasie tych obrzędów często czytane są fragmenty Ewangelii, a program ubogaca śpiew pasyjnych pieśni. Misterium Męki Pańskiej ma nie tylko wymiar liturgiczny, ale również duchowy, skupiając wierzących na męce i ofierze Chrystusa oraz na ich znaczeniu dla zbawienia ludzkości. Jest to czas głębokiej refleksji nad tajemnicą Bożego miłosierdzia i zbawienia, a także zachęta do pokuty, modlitwy i kontemplacji.

Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu grupy pasyjnej „Moc i Siła” zostało przedstawione w kościele św. Michała Archanioła w Bridgeport w niedzielę, 17 marca. Spektakl zgromadził w świątyni liczną widownię. Kostiumy z epoki, zaangażowanie aktorów w swoje role i dokładne odwzorowanie szczegółów męki i śmierci Chrystusa pozwoliło wiernym naprawdę wczuć się w przebieg wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat i lepiej je zrozumieć. Inscenizacja dostarczyła widzom wielu wzruszeń, a piękna oprawa muzyczna zwielokrotniła wrażenia.

JLS
Fot. facebook – Andrzej Więciorkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -