niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkMisjonarz z Indii odwiedził polską parafię na Manhattanie

Misjonarz z Indii odwiedził polską parafię na Manhattanie

Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie w Nowym Jorku w dniach 25-26 czerwca gościła ks. Mathew Panackal z Indii, pierwszego przełożonego generalnego Misjonarzy Miłosierdzia.

Podczas każdej mszy św. ks. Mathew przybliżał wiernym, w jaki sposób zgromadzenie, do którego należy, posługuje na misjach i zachęcił również do pomocy potrzebującym.

Misjonarze Miłosierdzia to indyjskie stowarzyszenie misyjne założone w 2003 roku. Szczególnym celem zgromadzenia jest wykonywanie dzieł miłosierdzia Chrystusa poprzez troskę o ubogich, sieroty, osoby starsze, chorych i opuszczonych. W krótkim okresie od założenia, dzięki łasce Bożej i hojności darczyńców, jest już ponad 200 misjonarzy, którzy pracują w szesnastu diecezjach w Indiach i czterech w Tanzanii oraz w czterech diecezjach w USA. Na świecie jest w sumie w 33 wspólnot, w których wykonywane są przez Misjonarzy Miłosierdzia dzieła miłosiernej posługi, m.in. opieka zdrowotna, edukacja i inne religijne działania społeczne. Wiele z tych misji znajduje się w początkowych etapach i boryka się z trudnościami, dlatego tak ważna jest pomoc i wsparcie.

Parafianie z zainteresowaniem słuchali o posłudze kapłana z Indii, który gościł w tych dniach w parafii. W sali parafialnej osoby mogły bezpośrednio porozmawiać z gościem, otrzymali również odpowiedzi na pytania dotyczące pracy misyjnej.

o. Michał Czyżewski
Fot. Archiwum parafii św. Stanisława B&M na Manhattanie

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -