wtorek, 16 sierpnia, 2022
Strona głównaUSAMassachusettsMiliardy na inwestycje w turystyce

Miliardy na inwestycje w turystyce

Dla części mieszkańców Massachusetts statystyka ta może być zaskoczeniem. Stan zajmuje 50. miejsce na 50 stanów, jeśli chodzi o liczbę szlaków i otwartych przestrzeni turystycznych. Dane te przytoczył w rozmowie z The Herald Michelle Manion, wiceprezes ds. polityki i rzecznictwa grupy Mass Audubon.

Analizy pokazują, że każdy zainwestowany dolar w nowe szlaki i otwarte przestrzenie przyniósłby 4 dolary stanowej gospodarce. Fot. Lenox Chamber of Commerce

Sytuację tę działaczka planuje zmienić razem ze swoją grupą rzeczników środowiska i członkami Mass Rivers Alliance, Appalachian Mountain Club, Massachusetts Association of Conservation Commissions i Mass Land Trust Coalition. We wtorek i środę 22-23 czerwca ich delegacja złożyła wizytę w stanowym kapitolu, by zażądać od ustawodawców działania w kwestii polepszenia sytuacji. Propozycja grupy zakłada szeroko zakrojone inwestycje na kwotę 1 miliarda dolarów w użyteczne publiczne przestrzenie przyrodnicze.

Jak zwróciła uwagę Manion, środki mogłyby pochodzić z podpisanego w 2021 roku przez prezydenta Bidena planu ratunkowego dla gospodarki (ARPA), wartego 1.7 miliarda dolarów. Co więcej, dane przedstawione przez Trust for Public Land – grupę zajmującą się ochroną przyrody – pokazują, że byłaby to inwestycja rentowna. Przeprowadzone przez grupę badanie, dotyczące zwrotu z inwestycji w ochronę otwartych przestrzeni turystycznych w Massachusetts, pokazało, że każdy zainwestowany w ten cel dolar przyniósł gospodarce stanowej 4 dolary.

Fundusze ARPA muszą zostać rozdysponowane do 31 grudnia 2024 roku. Środki, które nie zostaną wydane do 31 grudnia 2026 roku, zostaną zwrócone rządowi federalnemu.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -