poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaUSANowy JorkMieszkania do wynajęcia w Nowym Jorku: trudno dostępne i… drogie

Mieszkania do wynajęcia w Nowym Jorku: trudno dostępne i… drogie

Znalezienie mieszkania do wynajęcia w Nowym Jorku za mniej niż 2,400 dolarów jest prawie niemożliwe. Jak pokazuje nowy raport Departamentu Ochrony i Rozwoju Mieszkalnictwa Nowego Jorku najemcy mają mniej niż 1% szans na znalezienie mieszkania w Nowym Jorku za mniej niż 2,400 dolarów miesięcznie. Z badania wynika, że w 2023 roku zaledwie 1.4% mieszkań w mieście było dostępnych do wynajęcia, co stanowi najniższy poziom od 1968 roku.

Nowy raport ujawnia niepokojący trend w nowojorskiej branży nieruchomości. Fot. Pexels

Mniej niż 1% wolnych mieszkań było dostępnych za mniej niż 2,400 dolarów miesięcznie i zaledwie 0.39% mieszkań poniżej 1,100 dolarów było wolnych.

Dane są jasne: popyt na życie w naszym mieście znacznie przewyższa możliwości w zakresie budowy mieszkań. Nowojorczycy potrzebują naszej pomocy i to teraz – przekazał w komunikacie prasowym burmistrz Nowego Jorku Eric Adams.

Badanie przeprowadzone od stycznia do połowy czerwca 2023 roku wykazało, że zasoby mieszkaniowe netto miasta wzrosły jedynie o około 60,000 mieszkań, co oznacza wzrost o 2%, co nie wystarcza na pokrycie potrzeb 275,000 nowych gospodarstw domowych w mieście.

Badacze odkryli, że nawet w drogich domach dostępność była ograniczona, a wskaźnik pustostanów wynosił zaledwie 3.39%.

W okresie objętym badaniem całkowita liczba mieszkań dostępnych do wynajęcia w całym mieście wyniosła zaledwie 33,000.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -