niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsMieszkańcy Massachusetts pokochali pracę z domu

Mieszkańcy Massachusetts pokochali pracę z domu

Nowy raport opublikowany w ostatnim czasie przez amerykańskie Census Bureau nie pozostawia wątpliwości. Mieszkańcy Massachusetts coraz częściej wykonują swoją pracę z domu.

Raport sugeruje, ze branże takie jak IT, które szczególnie reprezentowane są w miejscowościach Cambridge i Newton, wciąż sprzyjają pracy z domu. Fot. Archiwum WEM

Zestawienie przedstawia aktualne dane liczbowe dotyczące tego, ile osób w całym kraju wykonuje swoje obowiązki zawodowe zdalnie. Jak się okazuje, liczba pracujących głównie w domu potroiła się od 2019 do 2021 roku. Co ciekawe, trend ten jest także wyraźnie widoczny w Massachusetts. Prawie 25% wszystkich pracowników w ciągu ostatniego roku realizowało swoje obowiązki głównie z domu.

Jak wynika z raportu Census Bureau, statystyka dotyczy aż 23.7% wszystkich zatrudnionych. Oznacza to, że Massachusetts zajęło czwarte miejsce na szczycie listy – za Kolorado, Waszyngtonem i Maryland.

Jeśli chodzi o poszczególne miasta, na uwagę w stanie zasługują szczególnie Cambridge i Newton. Odpowiednio znalazły się one na 15. i 17. miejscu zestawienia z 44% i 43% osób pracującymi z domu. Oznacza to, że w zeszłym roku prawie połowa całej pracującej populacji wykonywała swoje obowiązki zdalnie.

W całym kraju w 2019 roku zdalnie pracowało ok. 9 milionów osób. W 2021 roku było to już ok. 27.6 miliona pracowników.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -