piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaUSAMassachusettsMassachusetts Health Connector – najczęściej zadawane pytania

Massachusetts Health Connector – najczęściej zadawane pytania

Ustawa American Rescue Plan, podpisana w marcu 2021 r., dała setkom tysiącom ludzi w Massachusetts nowe możliwości w zakresie tańszego i bardziej dostępnego ubezpieczenia zdrowotnego w ramach planów oferowanych przez Massachusetts Health Connector.

Fot. Archiwum WEM

Pomoc finansowa mająca na celu pomóc zapłacić za ubezpieczenie poprzez Affordable Care Act została zwiększona, co oznacza, że większość ludzi, którzy już kwalifikowali się do pomocy w opłaceniu ubezpieczenia, dostanie więcej wsparcia, a wiele osób, które nie kwalifikowały się wcześniej do pomocy, będzie mogło obniżyć swoje miesięczne składki. Nowe możliwości uzyskania pomocy w finansowaniu ubezpieczenia zdrowotnego są dostępne dla mieszkańców Massachusetts od kwietnia do 23 lipca.

Co to jest Health Connector i jaką pomoc można uzyskać w jego ramach?

Massachusetts Health Connector to agencja państwowa, która została stworzona, aby pomóc ludziom uzyskać dostęp do przystępnych cenowo ubezpieczeń zdrowotnych, jeśli nie są ubezpieczeni przez pracodawcę. Health Connector pomaga również osobom o niższych dochodach płacić za swoje ubezpieczenie, w tym za pośrednictwem pomocy federalnej stworzonej przez Affordable Care Act. Jako oficjalny rynek państwowych ubezpieczeń zdrowotnych, Health Connector jest jedynym miejscem, gdzie można uzyskać dotacje stanowe i federalne, które pomagają uczynić ubezpieczenie zdrowotne bardziej przystępnym.

W jaki sposób Health Connector może pomóc obniżyć składki zdrowotne?

Na podstawie American Rescue Plan zmieniono najwyższą kwotę, jaką ktoś musi zapłacić za składki na ubezpieczenie zdrowotne, ograniczając ją do 8.5 proc. dochodów. Jeśli miesięczna składka dla planu porównawczego wynosi więcej niż 8.5 proc. dochodu gospodarstwa domowego, luka jest wypełniana poprzez pomoc finansową zwaną Advance Premium Tax Credits. Na przykład jeśli 8.5 procent czyjegoś dochodu wynosi 350 USD miesięcznie, a plan porównawczy wynosi 400 USD miesięcznie, dana osoba otrzyma 50 USD w ulgach podatkowych co miesiąc, aby uzupełnić różnicę do wykorzystania w wybranym planie. Ulgi podatkowe są uwzględniane w fakturze miesięcznej, więc wszystko, co trzeba zrobić, to zapłacić miesięczny rachunek z obniżoną składką.

Złożyłem już wniosek o pomoc finansową za pośrednictwem Health Connector i zapisałem się do jednego z planów. Czy muszę zrobić coś jeszcze?

Nie. Health Connector ma zamiar sprawdzić status wszystkich swoich członków, którzy poprosili o pomoc w opłaceniu ubezpieczenia w kwietniu i maju. Jeśli ktoś już otrzymuje dotacje lub wypełnił już wniosek o pomoc finansową, nie trzeba nic robić, aby uzyskać nową, dodatkową pomoc w opłaceniu ubezpieczenia zdrowotnego. Trzeba uważnie przeglądać miesięczne rachunki, które zostaną zaktualizowane.

Mam kupiony plan ubezpieczenia za pośrednictwem Health Connector, ale nigdy nie ubiegałem się o finansową pomoc. Czy muszę coś zrobić, aby sprawdzić, czy teraz się zakwalifikuję?

Tak, trzeba wypełnić wniosek o pomoc finansową, wtedy będzie można zweryfikować, czy dana osoba kwalifikuje się do przyznania pomocy od maja. Ubieganie się o pomoc finansową oznacza, że trzeba dostarczyć więcej informacji o swoim gospodarstwie domowym, w tym o dochodach i innym dostępie do ubezpieczenia zdrowotnego. Teraz jest dobry moment, aby zrobić ten dodatkowy krok i sprawdzić, czy kwalifikujesz się do otrzymania pomocy w opłaceniu ubezpieczenia.

Jestem już członkiem Health Connector i uzyskałem pomoc w płaceniu za ubezpieczenie. Czy mogę dostać więcej?

Prawdopodobnie możesz liczyć na dodatkową pomoc w opłaceniu składki. Przedstawiciel Health Connector sprawdzi Twój status i to, czy kwalifikujesz się do uzyskania większej pomocy. Jeśli tak, to Twoja miesięczna składka i rachunek zostaną zmienione i zapłacisz mniej za swój plan ubezpieczenia zdrowotnego.

Jestem już członkiem Health Connector i nie otrzymuję pomocy w płaceniu składki. Czy teraz mam szansę ją otrzymać?

Tak. Przedstawiciele Health Connector sprawdzą automatycznie, czy się kwalifikujesz, ale tylko wtedy, gdy ubiegając się o ubezpieczenie zdrowotne została zgłoszona chęć uzyskania pomocy finansowej. Jeśli poprosiłeś o pomoc finansową i po weryfikacji okaże się, że się kwalifikujesz, Twój rachunek zostanie automatycznie zaktualizowany i składka zostanie obniżona. Jeśli podczas rejestracji nie został złożony wniosek o pomoc finansową, trzeba zmienić wniosek i o taką pomoc poprosić. Jeśli zmienisz wniosek i przedstawiciele Health Connector stwierdzą, że kwalifikujesz się do pomocy finansowej, Twoje składki zostaną obniżone.

Obecnie nie mam ubezpieczenia zdrowotnego. Czy mogę teraz zapisać się na plan i uzyskać pomoc w opłaceniu składki?

Tak. Otwarte zapisy w ramach Health Connector trwają do 23 lipca. Od kwietnia można ubiegać się o ubezpieczenie i zobaczyć online, jakie plany są dla Ciebie dostępne i jaką pomoc możesz uzyskać, aby zapłacić za ubezpieczenie.

Czy muszę posiadać jakiś konkretny plan, aby uzyskać niższą składkę?

Nie. Jeśli jesteś członkiem ConnectorCare, zobaczysz krótką listę planów, które są dostępne dla Ciebie. Plany te mają bardzo niskie składki i oferują możliwość współpłacenia i odliczenia, aby pomóc w ochronie zdrowia tak przystępnie, jak to możliwe. Jeśli nie jesteś członkiem ConnectorCare, zobaczysz listę wszystkich planów, które są dostępne w Twojej okolicy, w tym kwoty premii obniżone przez ulgę podatkową.

Jak długo będą obowiązywać niższe składki?

Pomoc w ramach American Rescue Plan dostępna będzie w 2021 i 2022 roku.

Moje dochody prawdopodobnie zmienią się w ciągu roku. Co mam zrobić?

Należy zgłosić w systemie Health Connector zmianę za każdym razem, gdy dochód się zmieni, aby zaktualizować oczekiwany dochód za rok. Jest to najlepszy sposób, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednią kwotę pomocy w płaceniu za ubezpieczenie zdrowotne.

Jak mogę uniknąć konieczności płacenia pieniędzy z tytułu ulgi podatkowej z powrotem do urzędu skarbowego w czasie, kiedy trzeba rozliczyć podatek?

Pod koniec roku trzeba będzie zgłosić informacje o zaliczce w ramach Advance Premium Tax Credit do urzędu skarbowego podczas składania deklaracji podatkowej. Jeśli dochód za rok był wyższy niż był przewidywany, może skończyć się tak, że IRS zażąda wpłaty. Możesz również otrzymać zwrot podatku, jeśli okaże się, że otrzymałeś mniej pieniędzy niż się należało. Dlatego dobrze jest zaktualizować oczekiwany roczny dochód za każdym razem, gdy dochód się zmienia. Można również wybrać mniejszą ulgę podatkową niż to wynika z wyliczeń. To dobra opcja dla osób, których dochody bardzo się zmieniają, bo może zapobiec konieczności płacenia na rzecz IRS w okresie rozliczeń.

Skąd mam wiedzieć, czy kwalifikuję się do obniżenia składki? Czy każdy się kwalifikuje?

Obniżenie składek nie jest dostępne dla wszystkich. Przedstawiciele Health Connector będą sprawdzać, czy dana osoba powinna płacić niższą składkę, a jeśli tak, automatycznie zmieniony zostanie miesięczny rachunek.

Mam ubezpieczenie zdrowotne kupione bezpośrednio od ubezpieczyciela. Czy mogę liczyć na ulgi?

Nie, tzw. Advance Premium Tax Credits dostępne jest tylko w ramach systemu Health Connector. Warto pamiętać, że otwarte zapisy trwają do 23 lipca, dzięki czemu można zapisać się na nowy plan w Health Connector. Są szanse, że dotychczasowy ubezpieczyciel również oferuje plany ubezpieczeniowe w ramach tego systemu, a ich warunki mogą być podobne to tego, co masz obecnie.

Nie mam amerykańskiego obywatelstwa. Czy mogę się zapisać na plan przez Health Connector i czy będą mi przysługiwać zniżki?

Tak, plany w ramach Health Connector i pomoc w opłaceniu ubezpieczenia zdrowotnego jest dostępna dla każdego obywatela i każdego, kto przebywa legalnie w Stanach Zjednoczonych. Wyjątek stanowią beneficjanci programu DACA.


Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc na numer 1-877-MA-EN ROLL. Istnieją również organizacje społeczne o nazwie Navigators, które mają specjalnie przeszkolony personel gotowy, by pomóc w wyborze planu i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Odpowiedni punkt można znaleźć na stronie internetowej Health Connector: MAHealthConnector.org

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -