sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANowy JorkMarihuana legalna w Nowym Jorku

Marihuana legalna w Nowym Jorku

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo podpisał ustawę, która legalizuje marihuanę rekreacyjną dla osób dorosłych w wieku co najmniej 21 lat. Wcześniej zagłosowały za tym stanowe izby Senatu i Zgromadzenia.

Nowa ustawa ustanawia licencje dla producentów i dystrybutorów marihuany. Fot. Archiwum WEM

Senacka ustawa S854A przeszła przez Senat 40 głosami „za” i 23 „przeciw”. Następnie trafiła do Zgromadzenia, które zatwierdziło go 100 głosami „za” (49 był po „przeciw”). Uchyla ona również wcześniejsze wyroki skazujące za posiadanie marihuany oraz za działania, które są już legalne w świetle nowego prawa.

„To historyczny dzień dla Nowego Jorku – taki, który naprawia krzywdy z przeszłości, kładąc kres surowym wyrokom więzienia. Obejmuje branżę, która pomoże gospodarce Empire State i nadaje priorytet społecznościom dotąd zmarginalizowanym. Te, które najbardziej cierpiały, będą pierwszymi, które odniosą korzyści” – napisał Cuomo w komunikacie prasowym.

Nowa ustawa ustanawia licencje dla producentów i dystrybutorów. – To był jeden z moich głównych priorytetów w tegorocznym programie dla stanu i jestem dumny, że te kompleksowe reformy uwzględniają i równoważą sprawiedliwość społeczną, bezpieczeństwo i wpływ ekonomiczny legalnej marihuany dla dorosłych – dodał gubernator Cuomo.

JLS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -