czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaUSAMassachusettsMaraton Bostoński już 11 października!

Maraton Bostoński już 11 października!

Maraton Bostoński to jedna z najważniejszych imprez biegowych na świecie. Zwykle odbywa się w kwietniu, jednak w tym roku ze względu na obowiązujące wiosną ograniczenia związane z pandemią Covid-19 zdecydowano się na jesienny termin – poniedziałek, 11 października. W 125. edycji imprezy, weźmie udział ponad 14 tysięcy zawodników.

W tym roku odbędzie się 125. edycja Maratonu Bostońskiego. Fot. Archiwum WEM

Aby wziąć udział w wyścigu, każdy uczestnik będzie musiał przedstawić dowód szczepienia lub negatywny wynik testu na COVID-19. Weryfikacja dowodów szczepień odbędzie się od piątku 8 października do niedzieli 10 października. Uczestnicy mogą przynieść zaświadczenie papierowe, w formie cyfrowej, kserokopię lub nawet zdjęcie dowodu szczepienia.

Test natomiast będzie można wykonać na miejscu, w namiocie medycznym Boston Marathon. Organizatorzy zalecają jednak, aby wszyscy uczestnicy, personel i wolontariusze się zaszczepili. Maseczki nie będą wymagane podczas biegu, ale konieczne będzie zakrywanie twarzy podczas transportu na miejsce i w innych obszarach zgodnie z lokalnymi wytycznymi.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -