poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaZnani i LubianiMaciej Góraj: ślub po siedemdziesiątce

Maciej Góraj: ślub po siedemdziesiątce

Zbliżają się 74. urodziny Macieja Góraja. Będą one 11 marca, a dopiero co zakończył się miesiąc miodowy aktora. Gwiazdor czasów PRL ożenił się w grudniu. Wziął ślub z ukochaną Hanią, z którą jest w parze od blisko 30 lat.

Maciej Góraj w latach 70. był uznawany za jednego z najbardziej obiecujących aktorów-amantów. Fot. facebook.com/Maciej-Goraj

Góraj początkowo myślał o karierze sportowej, ale kontuzja pozbawiła go złudzeń. Poszedł w stronę aktorstwa – wybrał studia na Wydziale Aktorskim „Łódzkiej Filmówki”. Występował w kilku teatrach, na kinowym ekranie debiutował rolą pachołka w filmie „Bolesław Śmiały”.

Dojrzali widzowie pamiętają aktora z wielu filmów i seriali, m.in.: „Ziemi obiecanej”, „07 zgłoś się”, „Dom”, „Ballada o Januszku”, „Śmieciarz”. Maciej Góraj w latach 70. był uznawany za jednego z najbardziej obiecujących aktorów-amantów. Przystojny i przebojowy dostawał wiele ról. Pod koniec lat 80. przerwał obiecująco rozwijającą się karierę i wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Dla pieniędzy imał się różnych prac – od sprzątania biur do kierowania ciężarówkami. Wspomagał mieszkającą w Polsce rodzinę. Długa rozłąka sprawiła, że rozstał się z żoną. W jednym z teatrów w Chicago spotkał Hannę. Postanowił wraz z wybranką wrócić do kraju i do zawodu. W 2016 r. zagrał w filmie Smoleńsk”.

Na ślub Góraj wybrałdatę 9 grudnia 2023 r. i jeden z kościołów na Nowym Mieście w Warszawie. Nowożeńcy zorganizowali przyjęcie dla bliskich w Konstancinie Jeziornej. Aktor ujawnił, że kilka lat temu dostał zgodę Kościoła na sakrament małżeństwa. Ceremonia była wymarzonym ukoronowaniem jego miłości. Aktor nie kryje, że zakochał się od pierwszego wejrzenia, ceni Hanię, bo jest dobra, mądra, piękna i ma poczucie humoru. Urzekły go jej niebiańsko piękne oczy, jak to określił, nie kryjąc romantyzmu. Pokazał wszystkim, że na miłość i przysięgę nigdy nie jest za późno.

H.K.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -