niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaZdrowie i UrodaLeczenie trudno gojących się ran

Leczenie trudno gojących się ran

Przewlekłe rany dotykają prawie siedem milionów Amerykanów, a koszt ich leczenia wynosi około 25 miliardów dolarów rocznie. Tego typu rany mogą zagrażać życiu, jeśli nie są odpowiednio leczone.

Dr Nicholas Verdura jest dyrektorem medycznym Hartford HealthCare’s Advanced Wound Care Centers w New Britain i Bristol.

Jeśli pacjent zauważa, że rana nie zaczyna się goić w ciągu dwóch tygodni lub nie zagoiła się całkowicie w ciągu sześciu tygodni, absolutnie byłby kandydatem do naszego centrum leczenia ran – wyjaśnia dr Nicholas Verdura, dyrektor medyczny Hartford HealthCare’s Advanced Wound Care Centers w New Britain i Bristolu.

Co sprzyja powstawaniu trudno gojących się ran?

  • owrzodzenia stopy cukrzycowej
  • owrzodzenia żylaków
  • owrzodzenia tętnicze
  • urazy ciśnieniowe
  • oparzenia
  • uszkodzenie tkanek po radioterapii
  • zapalenie kości i szpiku
  • niegojące się rany chirurgiczne

Przewlekłe rany, które nie są leczone, mogą prowadzić do amputacji i przyczyniać się do wzrostu poziomu śmiertelności w Stanach Zjednoczonych, na równi z wieloma diagnozami raka – mówi dr Verdura.

Opcje leczenia ran będą się różnić w zależności od stanu i potrzeb pacjenta. Oczyszczanie jest powszechną formą leczenia, w której uszkodzona tkanka jest usuwana z rany, dzięki czemu zdrowa tkanka może pomóc w procesie gojenia. Przeszczepy skóry, specjalne opatrunki, terapia podciśnieniowa i tlenoterapia hiperbaryczna są również stosowane w leczeniu i gojeniu się ran przewlekłych.

Tlenoterapia hiperbaryczna przyspiesza gojenie ran, dostarczając osocze bogate w tlen bezpośrednio do tkanki w ranie, której zasadniczo brakuje właśnie tlenu. W rezultacie przyczynia się to do wytwarzania nowego kolagenu, tworzenia naczyń krwionośnych i komórek skóry – wyjaśnia dr Verdura.

Leczenie ran wykracza poza granice Wound Care Centers. Pacjenci uczą się również dbać o swoje rany w domu i otrzymują informacje na temat odżywiania i ćwiczeń, które mogą pomóc w procesie gojenia i zapobiec powstawaniu ran w przyszłości.

Opóźnianie leczenia jest jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić. Skutecznie leczymy ponad 90 procent naszych pacjentów za pomocą różnych zaawansowanych metod leczenia ran, a ich wyleczenie może znacznie poprawić jakość czyjegoś życia – podsumowuje dr Verdura.

Dr Nicholas Verdura


Aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na spotkanie, zadzwoń pod numer 860.224.5193 (New Britain) lub 860.584.8379 (Bristol). Możesz także odwiedzić www.hartfordhealthcare.org/woundcare

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -