wtorek, 4 października, 2022
Strona głównaWiadomościPolska„Lato z Polską” dla dzieci i młodzieży

„Lato z Polską” dla dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, jak co roku od dwunastu lat, także w lipcu i sierpniu 2021 roku organizuje akcję „Lato z Polską 2021”, dedykując ją dzieciom i młodzieży ze wschodu. Formuła zainicjowana w 2009 roku opiera się na współpracy z samorządami lokalnymi i dzięki niej Polskę odwiedziło już kilkadziesiąt tysięcy młodych rodaków. Akcja ma charakter ogólnokrajowy, a udział w 2021 roku zadeklarowało już wiele miast i gmin z terenu całej Polski.

Fot. Archiwum Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Pobyty edukacyjne odbędą się zgodnie ze wszystkimi wytycznymi zawartymi w ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w ścisłym reżimie sanitarnym. Reżim sanitarny będzie przestrzegany zarówno w hotelach, autokarach, jak i podczas zajęć edukacyjnych, z obowiązkiem noszenia maseczek ochronnych oraz wszystkimi zasadami prowadzącymi do bezpiecznego pobytu w Polsce.

Wypoczynek będzie organizowany zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju.

Realizując pobyty „Lato z Polską” organizatorzy chcą zainteresować polską opinię publiczną sytuacją naszych rodaków, wzmocnić poczucie narodowej solidarności i współodpowiedzialności również za tych, którzy pozostali poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej. Pomoc Polakom za granicą, troska o ich tożsamość narodową i poczucie jedności z ojczyzną jest naszym wspólnym, moralnym i patriotycznym obowiązkiem.

ar

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -