niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiKwiaty do zadań specjalnych

Kwiaty do zadań specjalnych

Jest grupa roślin doniczkowych, których funkcja nie ogranicza się tylko do dekoracji mieszkań. Wykazują właściwości lecznicze i eliminują ujemne czynniki w mieszkaniu.

Geranium, zwane anginką, zawiera aromatyczne substancje o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym, przez co uodparnia na przeziębienia i leczy. Fot. archiwum WEM

Przepowiada pogodę

Na dzień przed deszczem paproć zwija liście ku górze. Gdy pogoda ma się poprawić, liście znów opadają. Również ginura wyczuwa pogodę: słoty zwiastują kropelki soku, które pojawiają się na liściach tego kwiatu.

Pochłania dym papierosowy

Zapach tytoniu najskuteczniej neutralizują chryzantema, gerbera, palma daktylowiec Roebeliniego, dracena, fikus robusta i benjamina, bluszcz pospolity, skrzydłokwiat, szeflera.

Uodparnia i leczy

Geranium, zwane anginką, zawiera aromatyczne substancje o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym, przez co uodparnia na przeziębienia i leczy. Z kolei solejrolia pomaga w stanach depresji, działa też aktywizująco.

Pochłania toksyny

Meble, wykładziny, farby i lakiery wydzielają szkodliwy formaldehyd, benzen, aceton. Z tych trujących chemikaliów mieszkanie oczyszcza sansewieria, dracena, figowce, bluszcz, skrzydłokwiat, filodendron, paproć.

Nawilża powietrze

Wszystkie rośliny zielone wyparowują z liści pewną ilość wody. Przodują pod tym względem: skrzydłokwiat, kalatea, kroton, fikus.

Halina Kossak

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -