niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsKrystian Ochman jedzie do Turynu!

Krystian Ochman jedzie do Turynu!

Krystian Ochman z piosenką „River” będzie reprezentował Polskę w tegorocznym festiwalu Eurowizja. Został wybrany przez jurorów i widzów podczas koncertu zorganizowanego przez Telewizję Publiczną w sobotę, 19 lutego, spośród dziesięciu wykonawców ubiegających się o udział w konkursie.

Krystian Ochman pochodzi z Massachusetts – urodził się w Melrose koło Bostonu. Fot. Instagram

Mimo iż był jednym z faworytów do zwycięstwa w preselekcjach, Krystian Ochman skromnie twierdzi, że nie spodziewał się takiego werdyktu. Dzień po finale preselekcji Krystian Ochman podziękował swoim fanom za wsparcie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jak sam przyznał, śpiewa nie tylko dla siebie, ale także dla wielbicieli. „Teraz główny cel to Turyn i zaprezentowanie naszego kraju jak najlepiej na Eurowizji 2022. Przygotujemy odpowiedni staging, przemyślane światła, żeby wszystko pasowało klimatem do „River”. Tym bardziej, że tamtejsza scena idealnie pasuje do tego utworu. Nie zawiodę, obiecuję. Słyszymy się niebawem!” – napisał na Instagramie.

Krystian Ochman często określany jest jako objawienie polskiej sceny muzycznej. 22-latek pochodzi z Massachusetts – urodził się w Melrose koło Bostonu. Jest wnukiem słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmana i wygląda na to, że nie tylko odziedziczył talent po dziadku, ale i podparł go muzyczną edukacją, a połączenie to przynosi efekty w postaci pierwszych sukcesów. Jesienią 2020 r. zwyciężył w 11. edycji muzycznego talent-show „The Voice of Poland”. We wrześniu 2021 r. z piosenką „Prometeusz” wygrał konkurs premier na festiwalu w Opolu. Jego singiel „Światłocienie” uzyskał status złotej płyty, która szybko zanotowała 300 tys. odtworzeń w internecie i zadebiutowała na Spotify Top 200. W listopadzie ubiegłego roku ukazał się debiutancki album Krystiana Ochmana, zatytułowany „Ochman”. Teraz czeka go kolejne wyzwanie – Eurowizja.

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022 roku w olimpijskiej hali we włoskim Turynie. W konkursie zobaczymy reprezentantów 41 państw – wśród nich jest także oczywiście Polska. Hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „The Sound of Beauty”.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -