niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsKorona dla Katelyn Walas

Korona dla Katelyn Walas

20 sierpnia w gościnnych progach Parku Piłsudskiego w Holyoke odbył się konkurs Polish Miss Massachusetts 2023, współorganizowany przez Grupę 525 Polskiego Związku Narodowego oraz Kongres Polonii Amerykańskiej Zachodniego Massachusetts. W skład komitetu organizacyjnego weszli Irena i Ryszard Gadeccy, Renata Janiszewski, Joseph M. Kos, Gosia i Paweł Miśniakiewicz, Ewa Pierzchalski, Mary i Frank Wolanin oraz Dorota i John Wolańscy. To dzięki ich zaangażowaniu i staraniom impreza odbyła się na naprawdę wysokim poziomie, zapewniając komfort uczestniczkom, a widowni – wiele emocji!

Polish Miss Massachusetts 2023 Katelyn Walas (z lewej) oraz jej poprzedniczka Paulina Wysocka. Fot. Jan Wójcik

Do rywalizacji o tytuł najpiękniejszej Polki w Massachusetts przystąpiły cztery kandydatki: 22-letnia Emma Wesoloski z South Deerfield, 20-letnia Grace Drost z Chicopee, 18-letnia Katelyn Walas z Granby i jej rówieśniczka Brielle Los z Chicopee. Eskortą służyli im Aleksander Wójcik, Krystian Wójcik i Kuba Bulatewicz. W trakcie konkursu kandydatki jak zwykle zaprezentowały się w sukniach wieczorowych i sukienkach koktajlowych, podobnie jak rok temu odbyła się też prezentacja dowolna, w ramach której kandydatki mogły wyjść na scenę w stroju sportowym lub kąpielowym albo zaprezentować swój talent. Ważną częścią jak zawsze był panel, podczas którego kandydatki musiały odpowiedzieć na zadane przez jury pytanie. Była to okazja, by pokazać, że w parze z urodą idą ciekawa osobowość i inteligencja.

Uczestniczki konkursu Polish Miss Massachusetts 2023 z członkami jury oraz z Polish Miss MA 2022 Pauliną Wysocką (pierwsza z prawej). Fot. Jan Wójcik

Kandydatki oceniało pięcioosobowe jury w składzie: Joshua A. Garcia – burmistrz miasta Holyoke, Mary Kay Brown – dyrektor Partnerships – MA Psychology/Counseling, Jeffrey M. Chirgwin – prezes Wydziału Ubezpieczeń Polskiej Narodowej Unii Kredytowej (PNCU), modelka i aktorka Barbara Zurawski oraz Nick Zayac z firmy działającej w branży budowlanej Zayac Constructions. Konkurs prowadzony był w dwóch językach przez Edytę Halastra (po angielsku) i Andrzeja Jamroga (w języku polskim).

Fot. Jan Wójcik

Koronę Polish Miss Massachusetts 2023 zdobyła Katelyn Walas, studentka terapii zajęciowej i psychologii drugiego roku na Worcester State University. Choć ona sama urodziła się w USA, to oboje jej rodzice mają polskie pochodzenie. Jej pasją jest taniec, udziela się również społecznie, pomagając m.in. osobom cierpiącym na Alzheimera. Oprócz tytułu najpiękniejszej Polki w stanie Katelyn zdobyła także nagrodę za talent. I wicemiss oraz Miss Publiczności została Grace Drost. Za najlepszą prezentację w stroju kąpielowym/sportowym doceniono Emmę Wesoloski, natomiast tytuły Miss Wdzięku oraz Miss Osobowości powędrowały do Brielle Los.

Koronę i tytuł Polish Miss MA 2023 zdobyła Katelyn Walas z Granby, Junior Polish Miss MA 2023 została Magdalena Frelek z Chicopee, a Little Polish MA 2023 wybrano Liljanę Kukwa ze Springfield (cała trójka na zdj. na środku). Fot. Jan Wójcik

Koronacji nowej miss uroczyście dokonała Paulina Wysocka, która przez ostatni rok reprezentowała jako miss Polonię z Massachusetts. Podzieliła się swoimi wrażeniami z tego okresu, stwierdzając, że miniony rok był dla niej niezapomnianym przeżyciem, którego nie zamieniłby na nic innego. – Tytuł Polish Miss MA 2022 pozwolił mi poznać tak wiele wspaniałych ludzi i miejsc! – mówiła, podkreślając, że miała okazję uczestniczyć m.in. w Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku i oraz w ogólnokrajowym konkursie Miss Polski North America w Miami, gdzie zdobyła tytuł Miss Publiczności. – Uczestnictwo w różnych polonijnych wydarzeniach na terenie całego stanu i poza nim pozwoliło mi zobaczyć i lepiej zrozumieć, jak liczna i silna jest amerykańska Polonia oraz jak wiele jest polskich tradycji i zwyczajów, które są celebrowane – podkreśliła.

Fot. Jan Wójcik

Oprócz konkursu głównego odbyły się także wybory Little i Junior Polish Miss MA. Tytuł Little Polish Miss Massachusetts 2023 powędrował do 8-letniej Liljany Kukwa ze Springfield, natomiast wyróżnienie jako Little Miss Glamour otrzymała jej rówieśniczka Gabriela Hnitecki z Chicopee. O tytuł Junior Polish Miss MA rywalizowały cztery dziewczynki. Ostatecznie koronę otrzymała 10-letnia Magdalena Frelek z Chicopee. Mająca 10 lat Alexandra Fettes ze Springfield została wyróżniona za osobowość, tytuł Junior Miss Glamour otrzymała 10-letnia Joslyn Sexton z Holyoke, a finalistką została 12-letnia Gabriela Kukwa ze Springfield. Konkurs Little i Junior Polish Miss współprowadziły Tamara Pierzchalski i Oliwia Bragiel.

Zwieńczeniem tego pełnego wzruszeń i radości wieczoru była zabawa taneczna.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -